Лоцман у морі Інтернет – ресурсів

Всі сучасні діти та підлітки знають, що таке Інтернет. Він став однією з головних складових нашого життя.

Доступ до всесвітньої мережі можна зустріти майже в кожному будинку: провідний або бездротовий, різної швидкості та якості. Зі всесвітньою павутиною пов’язано більшість програм і додатків на нашому комп’ютері. Він багатогранний і абсолютно різний за впливом, який, в свою чергу, як позитивний так і негативний, безпосередньо залежить від самого користувача.

Та в Інтернеті можна зустріти багато небезпек, суб’єктів із недобрими намірами, але це не є приводом для того, щоб відмовитися від його ви користування. Трапляються випадки, коли навіть дорослим, людям з розвиненим критичним мисленням, важко уникнути небезпеки у віртуальній спільноті, а як же бути юному користувачеві з його природною цікавістю, наївністю, романтичністю, жагою до пригод, потягом до незвіданого?..

На радість, можна уникнути більшості несприятливих підсумків використання «моря Інтернет-ресурсів», дотримуючись певних правил, з якими ознайомили користувачів Інтернет-центру бібліотекарі філії №10 під час Інтернет-драйву «Лоцман у морі Інтернет – ресурсів». Діти дізналися, що найкращий спосіб захисту у цьому випадку – знання як технічних, так і етичних норм мережі, існуючих небезпек, що можуть спіткати, способів уникнення небажаних проблем.

Щоб допомогти розібратись юним читачам у великому «морі» Інтернет-ресурсів, бібліотекарі ознайомили їх з правилами розумних користувачів. Все дуже просто: поводитися чемно й не ображати інших у соц. мережах, не повідомляти свої реальні імена, адреси й номери телефонів, шукати цікаві веб-сайти й ділитися посиланнями з друзями, зберігати свої паролі у таємниці, залишати негарні веб-сайти, розповідати своїм батькам про можливі проблеми й користуватися їхньою підтримкою.

Щоб не затягнули маленьких користувачів сумнівні місця всесвітньої павутинки, бібліотекарі порекомендували їм заходити на найкращі, перевірені та безпечні дитячі сайти для розваг, навчання та творчого розвитку, серед яких: «Світ дитини», «Левко», «Носики», «Розвивайко» «Соняшник», «Читанка», Youtube-канали для дітей «Совенята-розумники», «З любов’ю до дітей» та інші. А щоб ця корисна інформація не була забута дітьми, їм роздали корисні пам’ятки «Найкращі українські дитячі сайти».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.