Краєзнавчий променад Чудовий край – чудової краси

26 травня – день народження нашої рідної Олександрії, стародавньої та вічно юної. ЇЇ вулиці пам’ятають подих минулої історії та незвичайних особистостей, які жили та відвідували місто.

Для людини, яка любить свою малу батьківщину, важливо знати та зберігати її старожитності. Тому, напередодні Дня міста, 23 травня 2019 року проведено краєзнавчий променад «Чудовий край – чудової краси!» в рамках Дня краєзнавства «Рідне місто пізнаю». Променад реалізувався за участю учнів 8-Г класу Олександрійського колегіуму (кл. керівник Є.С.Дзюба) та бібліотекарів ЦМБД ім. Ю.Гагаріна.

Захоплюючу віртуальну екскурсію провела провідний бібліотекар Зінаїда Гнойова. Вона познайомила з минулим і сучасним рідного міста, історією стародавніх будинків. А далі була вулична прогулянка, щоб в черговий раз помилуватись неприхованою красою природи нашого краю та гра-квест «Мандруємо рідним містом».

Це була справді захоплююча, цікава і динамічна інтелектуальна гра, яка передбачала подолання п’яти основних етапів. Маршрут квесту був пов’язаний з краєзнавчими документами та виданнями, культурними пам’ятками Олександрії. На кожній зупинці команди отримували завдання і за кожну правильну відповідь – бонуси та частину краєзнавчої мапи. Варто зазначити, що для того, аби команди краще орієнтувалися, їх супроводжували координатори-бібліотекарі.

Долаючі перешкоди та проходячи етап за етапом, команди юних дослідників розплутували таємниці. Користуючись фондом книгозбірні, вони дізналися багато цікавої інформації про історію заснування Олександрії, про краєзнавчі пам’ятки та видатних людей, які протягом століть і щодня творять історію нашого міста.

Час пролетів непомітно. Юні краєзнавці успішно подолали свій маршрут та виконали усі завдання. Частини мапи знайдені і складені.

А після заходу восьмикласників, втомлених, але задоволених чекала смачна піца.

Квест показав, що можна ось так, у формі змагань, відкривати для себе скарби свого міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.