Козацький дух непереможний

Напередодні потрійного свята – Дня Козацтва, свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника Вітчизни центральна міська бібліотека для дітей ім. Ю.Гагаріна влаштувала веселу ігрову програму з елементами театралізації – час веселих випробувань «Козацький дух – непереможний!».

І нехай вже давно минули дні Запорізької Січі, але козацтво, як бачимо, існує, тому що живиться в кожного, навіть юного, українця прагнення до сміливості, гумору, запального настрою. Переконатися у цьому можна було, відвідавши бібліотеку в самому розпалі козацького свята, на яке завітали близько 70 дітей та їх батьків, в т.ч. діти з інвалідністю, внутрішньо-переміщених зі сходу України, воїнів АТО, прийомних сімей та ін.

Бібліотекарі, як завжди, постаралися від душі! Драйвовий настрій захопив усіх присутніх з перших хвилин. Міні-вистава про жадібного пана, його наймитів та хвацького козака викликала добрий сміх у залі.

А потім розпочалися змагання між дітьми, справжні козацькі випробування – «Втеча з полону», «Перетягування канату», «Побратими», «Вершники», «Врятуй пораненого», «Козацькі перегони у мішках».

Весела, позитивна енергетика ще більше посилилася у залі! Бадьора сучасна українська музика допомагала учасникам почувати себе активними, змагаючись у конкурсах.

Потрібно віддати належне майстерності бібліотечних працівників дитячої бібліотеки, адже вони вже не вперше поєднують у своїх заходах участь здорових дітей разом з тими діточками, які мають інвалідність.

Бачили б ви щасливі оченята та посмішки цих дітей! Бо у такі хвилини вони – у соціумі, з однолітками, їх не відкидають, з ними товаришують, до них відносяться щиро та з турботою.

Конкурсна програма була побудована так, щоб можна було і відпочити, насолодитися талантами юних гостей.

Музичні паузи у виконані вокального колективу БДЮТ «Магічна музика» (керівник О.П. Джулай) сподобалися усім присутнім. Дуже стверджувально звучала пісня «Вихід є», вона була такою доречною у ту мить! А пісня «Десь по світу» – кавер-версія супер-хіта Despacito, яка наробила чимало галасу в Інтернет-мережі і стала українським лідером переглядів в YouTube, викликала просто бурю позитивних емоцій і у дорослої частини залу, і у молодших учасників.

Справжньою родзинкою бібліотечного заходу став козацький «Танок із шаблями» у виконанні учня Олександрійського ЗНЗ №10 Агєєва Артема. Цей хлопчик, одягнений у вишиванку та шаровари, продемонстрував таку спритність під час незвичного танцю, що миттєво підкорив залу.

Які ж козацькі забави без українських смачних страв! Бібліотекарі щедро наварили козацької каші та узвару і гостинно пригостили кожного присутнього у залі.

Час веселих випробувань «Козацький дух – непереможний!» відбувся в рамках проекту «ДоброДій», який підтримано Міжнародною організацією з міграції та фінансується Європейським Союзом.

Бібліотекарям вдалося створити таку атмосферу під час заходу, що діти відчули: вони є нащадками славних українських козаків. То ж повинні любити Україну, шанувати її народ і своїми добрими справами і вчинками доводити, що козацькому роду нема переводу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.