Корекційно-розвиваючу студію «Сонячні зайчики» презентовано!

25 вересня 2019 року – це, можливо, був найтепліший і найсонячніший день цієї осені для Олександрійської міської бібліотеки для дітей.

I це не тільки тому, що ніжні промінчики обережного осіннього сонечка вигравали на вікнах, стелях та у кімнатах, даруючи усім насолоду останніх теплих днів. А все тому, що цього дня до дитячої бібліотеки завітали дітки, яким дуже хочеться надати «більше ласки в кожнім слові, материнства і любові, усмішок найбільш тепліших, поглядів ще раз добріших…». Мова йде про діточок з особливими потребами та їх матусь, жіночних і водночас героїчних, заклопотаних і турботливих, сильних характерами і завжди усміхнених, понад усі проблеми та негаразди долі.

Міська бібліотека для дітей – це не просто заклад, це центр дитинства, спілкування, місце, де діти проживають найцікавіші роки свого життя, розвиваються і ростуть, змінюються і змінюють світ навколо себе. І супроводжують їх у цьому, крім матусь, ще й бібліотекарі – віддані своїй справі, щирі, відповідальні, які роблять надзвичайно багато для того, щоб перед цими діточками були відкриті двері до сучасного світу, щоб вони росли здоровими, щасливими та впевненими у собі.

Цього дня бібліотекарі з радістю презентували надважливу подію – створення корекційно-розвиваючої студії «Сонячні зайчики» –  крок у майбутнє, унікальну можливість для саморозвитку та самореалізації дітей, в т.ч. і дітей з особливими потребами та дітей, які потребують соціального захисту.

Реалізація проекту «Корекційно-розвиваюча студія «Сонячні зайчики» стала можливою завдяки перемозі у конкурсі проектів соціальної дії в рамках програми «Активні громадяни», яка  підтримана  Британською Радою в Україні. В рамках проекту    придбано  матеріали для майстер-класів, ігровий інвентар та обладнання для заходів, які будуть зручні, безпечні та доступні для всіх дітей, в тому числі й дітей з особливими потребами. В рамках проекту діти не будуть пасивними глядачами, а будуть активними учасниками заходів: братимуть участь в різноманітних іграх, конкурсах, розвагах, і навіть у підготовці цих подій.

Корекційно-розвиваюча студія «Сонячні зайчики» покликана допомогти дітям з особливими потребами (із синдромом Дауна, з розладами аутистичного спектру, з дитячим церебральним паралічем та іншими фізичними і психічними вадами), а також  дітям, які потребують соціального захисту, щоб  адаптуватися та інтегруватися у суспільство шляхом залучення їх до творчих майстер-класів, голосних читань, лялькових вистав, пізнавально-розважальних заходів з інтерактивними та рухливими іграми, тренінгів, занять з психологом та ін. А їх однолітки матимуть чудову нагоду  навчитися толерантності, поваги та повноцінної взаємодії з такими дітьми.

Презентація цього бібліотечного проекту відбувалася у надзвичайно теплій атмосфері, розпочавшись із музичного привітання Аліни Крупіної – учасниці  вокального колективу «Покоління Next» (керівник Анастасія Бушмакіна). 

Часто у присутніх наверталися сльози та щеміло в душі, особливо під час театралізованої сценки «Особлива дитина» у виконанні сім’ї Костенко – мами Наталі та її донечки Вікторії,  а також їхніх друзів-старшокласників, та під час виконання пісні «На краю землі» з мультфільму «Лускунчик» особливою дівчинкою – Мілочкою Дудкіною.

У святковій залі бібліотеки були присутні люди, дякуючи сприянню і підтримці яких стала можливою реалізація проекту «Корекційно-розвиваюча студія «Сонячні зайчики»: начальник управління культури і туризму Олександрійської міської ради Переведенцева О.В., директор Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи Троцюк Т.В.

Особливі слова подяки прозвучали на адресу партнерів, друзів,  які підтримали бібліотекарів у написанні грантового проекту та в його реалізації: -громадської організації “Міське громадське об`єднання інвалідів дитинства, загального захворювання, інвалідів праці “Віра” (Беззубова Зоя Іванівна), громадської організації “Матерів дітей – інвалідів та інвалідів Олександрії “Серце матері” (Левандовська Юлія Ігорівна), працівників міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Олександрійської міської ради, управління освіти, молоді та спорту, будинку культури «Світлопільський», будинку дитячої та юнацької творчості, Олександрійського коледжу культури і мистецтва, художньої галереї  «VashART», підприємців Мірошниченко Євгена, Мироненка Олега, Шаповал Оксани (аеро-студія «Волшебный мир шаров»). 

Бібліотекарям дитячої бібліотеки вдалося продемонструвати чудовий приклад інклюзивного дитячого дозвілля, залучивши дітей з особливими потребами та їх однолітків до  театралізованої вистави з ігровими елементами «На галявині казок». 

І завирували у залі веселощі, дитячий сміх, радісний настрій, позитивне спілкування! Та й як не веселитися, коли поряд такі кумедні та щирі персонажі: Бджілка (бібліотекар Наталія Дмітрієва), Дятлик (бібліотекар Галина Волкова), Оле-Лукойє (бібліотекар Зінаїда Гнойова), дівчинка Оксанка (читачка бібліотеки Єлизавета Щекотова)  та дітки з ГО «Серце матері», які  виконували ролі улюблених літературних дитячих героїв – Червоної Шапочки, Півника, Вінні Пуха, Буратіно, Лікаря Айболита, Карлсона!

Завдяки надзвичайно яскравому та безпечному реквізиту, придбаному завдяки перемозі проекту  «Корекційно-розвиваюча студія «Сонячні зайчики», рухливі пізнавальні ігри вразили всіх – і учасників-дітей, і глядачів у залі! Тепер можна очікувати цілу низку дуже веселих, корисних для дитячого розвитку заходів та розваг, які, дійсно, нададуть змогу влаштувати для дітей з особливими потребами простір для спілкування з однолітками та різноманітними фахівцями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.