1

Конкурс «Найкращий читач року» відбувся!

Її Величність Книга 13-й рік поспіль збирає в центральній міській бібліотеці ім. Ю. Гагаріна найактивніших читачів – учнів 6-7 класів, які вже стали переможцями І-го відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України» у своїх навчальних закладах, на ІІ – міський – етап цього конкурсу.

Дитяча бібліотека – це те місце, де завжди чекають юних олександрійців і підтримують їх бажання читати, влаштовуючи літературні перегони, навертаючи до думки, що читати і бути розумним – це круто.

Чим живуть юні читачі в Олександрії? Які у них книжкові уподобання? Про це можна дізнатися з основного – І туру, під час якого конкурсанти представляли свою улюблену книгу.

18 учнів, шанувальників книги з різних шкіл міста (гімназії ім. Т.Шевченка, ЗНЗ №2, 6, 9, 10, 16, 19, Ліцею інформаційних технологій, ОНВК, Олександрійського колегіуму), сумлінно готувалися, вели читацькі щоденники, в яких висловлювали свої думки щодо прочитаних творів. Кожен з них демонстрував свою індивідуальність: одні розповідали найцікавіше про своїх улюблених героїв, письменників, інші декламували вірші, навіть співали, цитували уривки з обраних творів. Всього було 4 тури, серед яких – завдання і в письмовій формі, і у формі відео-запитань.

Журі конкурсу, до складу якого увійшли директор Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи Троцюк Т.В., заступник директора з питань обслуговування дітей Овдієнко Л.В, заступник головного редактора газети «Олександрійський тиждень» Олена Карпачова, учитель української мови та літератури Олександрійського колегіуму Пуріс З. П., керівник дитячого літературного клубу за інтересами «Джерельце» при Палаці культури «Світлопільський» Колосовська О.Д., завідувач методичного відділу Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи Новіцька Н.В., оцінювали учасників за наступними критеріями: загальний рівень ерудиції; вміння стисло й аргументовано висловлюватись про прочитане, вживаючи відповідні цитати з тексту; артистизм у виступі, креативність, творчий підхід.

Як виявилося, юні читачі — справжні гурмани, адже вони представляли різножанрову літературу: класичні і сучасні твори української і світової літератури, пригоди і фантастику.

Здавалося б, XXI століття – епоха домінування Інтернету. Проте, як бачимо, маленькі українці полюбляють читати, і життя у бібліотеках вирує, як і раніше, навколо книги.

Читацькі смаки дітей радували і вражали: це і роман з виразним соціально-психологічним стрижнем Йоанни Яґелло «Шоколад із чилі», і сучасний містичний американський роман Ренсом Ріггз «Дім дивних дітей», і романи серії “Гаррі Поттер” Дж. К. Роулінг, і фантастична повість Аліни Болото «Твоя Марія… і Кіб», і книга нашої землячки Л.Ніцой про дітей з особливими потребами «Дві бабуськи у незвичайній школі, або скарб у візку», і багато інших.

Звання та диплом «Найкращий читач року» отримали Мандебура Ілля, учень 6 класу НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів» №19 –ДНЗ «Лісова казка», та Студінська Тетяна, учениця 7 класу Ліцею інформаційних технологій. Вони будуть представляти місто Олександрію під час ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України» у Кропивницькому. Учасники, які не посіли призових місць, отримали від організаторів конкурсу грамоти з подяками та призи.

Конкурс «Найкращий читач України» дає юним читачам незабутні враження, радість спілкування з однолітками, віру в себе, свої можливості, а бібліотекарям – моральне задоволення від своєї роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.