Комунікація та медіа

Сучасні школярі ростуть в епоху, коли вміння поводитися з інформацією стало навичкою, яку можна порівняти зі знанням таблиці множення.

Для учнів 9 класу гімназії-інтернату – школи мистецтв, 4 лютого, в Центральній міській бібліотеці ім. О.Пушкіна відбувся інформаційний нон-стоп «Комунікація та медіа», присвячений інформаційній безпеці та медіаграмотності.

Бібліотекар розповіла про те, як уникнути маніпулювання свідомістю під час «споживання» інформації з різноманітних медіаресурсів: телебачення, друкованих видань, мережевих ресурсів тощо.

Підлітки спробували визначитися зі своїм медіа-полем, на прикладах вчилися виявляти недостовірну інформацію та тренувалися розпізнавати елементи психоемоційного впливу на людину окремих новинних текстів. Найбільш цікавим для учнів виявилися приклади розповсюдження соціальних міфів та реакції суспільства на них.

Зачепили й правила поведінки в соцмережі – особливо щодо подання інформації власне про себе та своїх друзів.

Розібралися, що таке кібербезпека, і чому навички безпечного використання мережі Інтернет особливо важливе в постіндустріальному суспільстві.

Сподіваємося, що цей невеличкий урок допоміг дітям розібратися з викликами, що постають перед ними у світовому інформаційному просторі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.