Колодій іде, млинці та варенички несе

Ми маємо скарб – багату українську культуру, яка поєднується у звичаях, обрядах та іграх, дбайливо збережених багатьма поколіннями.

З одним із таких скарбів бібліотекарі бібліотеки-філії №10 вирішили познайомити учнів, влаштувавши пізнавальні посиденьки «Колодій іде, млинці та варенички несе».

Своїм корінням це свято сягає у праслов’янські часи. Традиційно у період Колодія всі намагалися помиритися і забути старі образи. А ще Колодій  це цікаве та рухливе свято. Саме тому бібліотекарі спільно з учнями 3-Б класу ЗНЗ №10 відтворили деякі його етапи, познайомили дітей з головними його атрибутами та переглянули пізнавальне відео.

Щоб краще запам’ятати народні традиції, присутні пограли в традиційні українські ігри: весело пострибали в конкурсі «Стрибки у мішках»; дізналися, як бути «Колодієм» в однойменній грі.

Крім цього, відгадували цікаві тематичні загадки, збиралися командами та «Шукали своїх» у «Цікавих піжмурках», вирізали сонячні млинці та вареники на швидкість і малювали на повітряних кульках. Словом, свято пройшло в чудовій, незабутній атмосфері гри, сміху та веселощів.

Усі впевнилися, що відродження українських традицій – це не тільки важливо, а ще й, безперечно, цікаво.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.