4

Книгоманія-2017

28 квітня 2017 року у Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г. Шевченка відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія 2017», який зібрав 39 кращих читачів, учнів 6 та 7 класів міст та сіл нашої області.

28 квітня 2017 року у Кіровоградській обласній бібліотеці для дітей ім. Т.Г. Шевченка відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія 2017», який зібрав 39 кращих читачів, учнів 6 та 7 класів міст та сіл нашої області.

Представниками від міста Олександрії були Мандебура Ілля, учень 6 класу НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів» №19 –ДНЗ «Лісова казка» та Студінська Тетяна, учениця 7 класу Ліцею інформаційних технологій, які стали переможцями міського етапу конкурсу.

Згідно з умовами конкурсу – це творче змагання, під час якого учасники розповідають про свого улюбленого літературного героя або прочитану книгу, що не вивчається за шкільною программою, стисло та аргументовано діляться враженнями від прочитаного.

Оцінювало конкурсантів компетентне журі на чолі з головою обласної організації Національної спілки письменників України Василем Бондарем. Конкурс складався з трьох етапів. На першому етапі учасники отримали письмові завдання з української та світової літератури. Олександрійка Тетяна Студінтська набрала 12 балів із 12 можливих. Вона показала найкращі знання та ерудицію в цьому конкурсі.

Основним був другий етап, де діти представляли свою улюблену книгу. Шестикласник Ілля Мандебура захопив присутніх новою повістю Оксани Лущевської «Вітер з-під сонця» – переможниці конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок», та володаря спеціальної відзнаки журі Корнійчуковської премії «за тонке психологічне змалювання підліткового характеру». Це зворушлива історія про перше кохання, про дружбу, про біль втрати рідної людини, про становлення особистості. А той, хто вже встиг закохатися, в героях повісті зможе впізнати і себе. Життєва і водночас неймовірна історія справжньої дружби, яка змінює світ на краще, не залишила нікого байдужим.

Тетяна Студінська підготувала свій виступ дуже креативно. Вона постала в образі Герміони Грейнджер – учениці школи магів із серії фантастичних романів відомої англійської письменниці Джоан Роулінг «Гаррі Поттер». Тетяна була одягнена у мантію, яка була точною копією уніформи школи Школи Чарів і Чаклунства Гоґвортс, а в руках тримала чарівну паличку. На мить дівчина передала усім присутнім дух чаклунства, всі перенеслися в епоху того часу. І, здавалося, ще один рух чарівної палички – і діти самі стануть чарівниками.

Наші школярі продемонстрували свою ерудицію та літературні знання. За результатами підсумкових балів Ілля з Тетяною посіли ІІ призові місця у своїх вікових категоріях і довели, що книга та читання займають відповідне місце у їхньому житті. Всі учасники свята були нагороджені грамотами та призами.

Цей масштабний захід проводиться в області з 2005 року, в якому щорічно беруть участь близько 3-х тисяч юних читачів. Нинішній конкурс – не виняток, його учасники – це понад 2,8 тисяч школярів з 283-х сільських, районних і міських бібліотек. Цьогорічні змагання юних читачів відбувалися у рамках ІІІ Книжкового фестивалю «Весняний книговир».

Лариса Овдієнко, заступник директора з питань обслуговування дітей Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.