Історико-краєзнавча конференція «Історія Олександрії: події, факти, персоналії»

11 квітня бібліотекарі Центральної міської бібліотеки ім. О.С. Пушкіна взяли участь у III міській історико-краєзнавчій конференції «Історія Олександрії: події, факти, персоналії», яка проходила в комунальному закладі « Олександрійському міському музейному центрі ім. Худякової А.Ф.»

Участь в конференції взяли працівники закладів освіти, музеїв, бібліотек, краєзнавці, учні та студенти. Бібліотекарі розповіли присутнім про діяльність сектору краєзнавчої роботи Центральної міської бібліотеки ім. О.С. Пушкіна.

Провідний бібліотекар Костюкова І.М. розповіла, що сьогодні, в час духовного відродження України, значно збільшився інтерес користувачів до її історичного минулого, зростає роль краєзнавства, зокрема його культурно-мистецьких, літературних напрямів. Саме бібліотека формує особистість на ґрунті історії, культури, традицій народу.

Бібліотекарі сектору краєзнавства з метою популяризації краєзнавчих знань, розкриття краєзнавчого фонду створюють бібліографічні посібники великих та малих форм. Серед них: щорічний альманах «Історичний календар Олександрійщини», різні пам’ятки серії «Славетні земляки», присвячені видатним олександрійцям. Працівники бібліотеки поступово здійснюють оцифрування краєзнавчих періодичних видань. Також проводять різноманітні творчі заходи. Тільки на початку 2019 року було проведено творчі зустрічі з письменниками та поетами літературного об’єднання «Степ» міста Кропивницький, яке має 80-тирічну історію, зокрема: Ольга Полевіна, Олександр Архангельський, донька Віктора Погрібного – Ольга Погрібна та Наталія Фесенко; презентації книг відомої олександрійської майстрині з писанкарства Ірини Михалевич «Українська народна писанка», Валерія М’ятовича «Номенклатурний декамерон». Відбулася поетично-музична імпреза «Вічність та нікчемність матерії» за участю поетеси Марини Єрмолаєвої та музиканта Олександра Кир’янова.

А вже зовсім скоро плануються презентації книг Лілії Маруфі «Долаю сходинки, віршую…» та Людмили Левченко «Осіннє соло». Краєзнавча робота не є марною, вона потрібна і затребувана користувачами і не залишає нікого байдужими, а навпаки спонукає до вивчення рідного краю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.