Іще горить Шевченкова свіча

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство.

У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Шевченка. Скільки років минуло з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі.

2 березня в бібліотеці-філії № 5 відбувся літературно-історичний калейдоскоп «Іще горить Шевченкова свіча» з учнями Олександрійського професійного ліцею.

Він був сином мужика – і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком – і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком – вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним вченим. У чому ж феномен цього світового митця? Чому майже через півторастоліття після його смерті твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі?

Поезії Кобзаря – це справжні пісні. Мелодійні, співучі, вони одразу знайшли дорогу до серця простих людей. В чому могли переконатися присутні під час перегляду музичних кліпів пісень на вірші Тараса Григоровича Шевченка у виконання сучасних співаків.

Не менш багата і цікава творчість Шевченка-художника. Природа щедро наділила поета великим талантом. Мистецька спадщина художника нараховує близько 1200 робіт. Окремі роботи учні переглянули під час заходу.

Окрім цього, молодь брала активну участь у літературній вікторині «Шевченка читаємо, Шевченка знаємо».

Ознайомитись з книгами та матеріалами періодичних видань про видатного українця бібліотекарі запросили присутніх до книжково-ілюстративної виставки «Розмаїття таланту Т.Г.Шевченка».

Виставку розкривають розділи:

  • Шляхом великої долі;
  • Живописних справ майстер;
  • Світова слава Т. Г. Шевченка.

Представлені матеріали зацікавили не лише присутніх учнів, а й багатьох відвідувачів бібліотеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.