1

Інформ-times «Не мовчи!»

Вшановуючи пам’ять великого Кобзаря, бібліотечні працівники центральної книгозбірні міста щороку проводять Шевченківські читання.

З першим теплим промінням весни до нас приходить чудове жіноче свято 8 Березня – Міжнародний день прав жінок та миру. Цей святковий день несе у собі ніжність і красу.

Це свято активних, гідних жінок, які змінюють світ. А також – нагода для розмови про сучасні потреби жінок та способи їх забезпечення.

Напередодні свята бібліотекар центральної міської бібліотеки ім. О.С.Пушкіна Самойленко Н.О. завітала до студентів Олександрійського училища культури для спілкування про аж ніяк не святкові речі: про насилля над жінками, жорстоке поводження з ними, дискримінацію у суспільстві тощо.

Незважаючи на те, що на дворі – XXI століття, жорстоке поводження з жінками залишається найпоширенішим порушенням прав людини в сучасному світі. Воно властиве всім країнам і торкається жінок незалежно від раси, достатку, походження. Жінки стикаються з насильством в правовій сфері та в повсякденному житті. Воно не дозволяє жінкам використовувати всі свої потенційні можливості, обмежує економічне зростання і підриває розвиток всього суспільства. За офіційними даними, в Україні щороку внаслідок побутового насильства гине більше тисячі жінок. Насилля не завжди можна побачити, результати насилля у родині не бачать зовсім, адже вони приховані від інших під страхом або почуттям сорому.

Під час заходу Наталія Олександрівна познайомила присутніх із світовою статистикою щодо насильства, підтвердивши свій виступ відео-матеріалами. Відбулася відверта розмова про те, як захистити себе або своїх близьких від насилля. Бібліотекар нагадала молоді необхідні правила безпечної поведінки та роздала друковану продукцію з практичними порадами, як можна уникнути небезпечних ситуацій. Учасники заходу мали змогу познайомитись з новинками художньої літератури, представлених на книжковій викладці «Жіноча доля… Хто її розкаже?». Присутні взяли активну участь в обговоренні та зробили правильний висновок: кожен, хто потерпає від насильства, має сказати: «Ні!».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.