1

«І писанка сяє, бо свято цей день»

Українська писанка стала невід’ємною частиною Великодня. Існує багато красивих легенд про походження писанки у християнстві.

Але значення не змінилося, вона символізує народження життя, його безперервність та оновлення. Писанку вважали чудодійною вже з нанесенням на неї орнаменту. Це своєрідний оберіг від усякої нечисті, хвороби, вогню і нещасть.

Про цікаві факти та легенди, пов’язані з писанкою та Великодніми святкуваннями, йшла мова під час майстер-класу, який організували для учнів ОНВК № 17 працівники бібліотеки для юнацтва спільно з Олександрійською художньою школою.

Майстриня з писанкарства, викладач художньої школи Танафрій Олена Федорівна з великою радістю та любов’ю поділилася з дітьми своїми вміннями та секретами виготовлення цих пасхальних сувенірів.

Присутні із задоволенням слухали майстриню та переймали її досвід, адже Олена Федорівна бездоганно володіє різними техніками. Її облиті воском пасхальні яйця дивують людське око.

Цікаво було спостерігати, як старанно працювали учасники дійства. Школярі дуже натхненно створювали справжнісінький український оберіг власноруч.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.