І пам’ять про війну нам книга оживляє

6 грудня – знаменна дата в історії Олександрії. 75 років тому, 6 грудня 1943 року, завершилося визволення нашого міста від фашистських загарбників.

Пам’ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе і нині.

Швидко, мов струмки води, збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита, приходять у світ нові покоління. Але не старіє пам’ять тих літ. Вона живе у спогадах бійця і в суворому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться на нас у залах музеїв, зі сторінок книг. Її мужню та величну, надійно оберігає народ, передаючи, як святиню, у спадщину поколінь.

Напередодні святкування визволення нашого міста від фашистських загарбників, у Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ю. Гагаріна був проведений хронометр пам’яті «І пам’ять про війну нам книга оживляє». До бібліотеки був запрошений Почесний громадянин Олександрії, учасник бойових дій, кандидат педагогічних наук, Заслужений Вчитель України – Шевченко Ілля Антонович та старшокласники ОНВК №17.

Ілля Антонович розповів школярам про події тих часів, свій бойовий та життєвий шлях. Дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю історію війні. Не щезне з пам’яті людської, не піде у забуття подвиг нашого народу – перемога над фашизмом.

Затамувавши подих, діти слухали розповідь почесного гостя.

З нагоди свята діти привітали Шевченка І.А., який незабаром святкує 95-річний ювілей та побажали міцного здоров’я, довголіття, а він їм – успіхів у навчанні.

До заходу була представлена тематична викладка «Рокам ніколи пам’яті не стерти», на якій демонструвались документальні та художні видання, фотоматеріали про буремні 1941-1943 роки.

Все далі відлуння війни, але олександрійці пам’ятають своїх визволителів. Вічна слава героям, полеглим в боротьбі за свободу і незалежність нашої Батьківщини!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.