ГОДІ ТЕРПІТИ: УСЕ ПРО ГЕНДЕРНЕ ТА СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЬСТВО

Гендерна рівність – це невіддільний аспект прав людини та цінностей демократичної держави.

Україна визначила це поняття як важливий пріоритет державної політики для забезпечення розвитку країни, хоча на сьогодні й досі гендерно обумовлене насильство вважається одним з найпоширеніших порушень прав людини. Особливо ця ситуація погіршилася із початком війни, адже зараз кількість зареєстрованих випадків сексуального та гендерного насильства на окупованих територіях зростає в геометричній прогресії.

Тож чому під час війни ці порушення прав людини є поширеним явищем? Що робити постраждалим? І головне – як вберегти себе?

На ці питання сьогодні отримали відповіді учні 10 класу Ліцею інформаційних технологій – спеціалізованої школи ІІ ступеня, під час онлайн-зустрічі на платформі Zoom «Протидія сексуальному та гендерному насильству в умовах конфлікту в Україні», яку було організовано працівниками Центральної бібліотеки, спільно з юристами Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Валерією Джевагою та Русланом Кравченком.

Учасники заходу дізналися, які законодавчі акти регулюють питання гендерного та сексуального насильства, про відповідальність яку несе кривдник, а також ознайомилися із переліком закладів, які надають допомогу постраждалим від цих форм дискримінації.

На закінчення зустрічі учні ставили питання юристам, на які отримали вичерпні відповіді. Захід пройшов інформативно та з користю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.