Герої Крут – для нащадків взірець

29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

30 січня працівники бібліотеки-філії № 9 влаштували для учнів 3-А кл. ЗНЗ №19 «Лісова казка» відео-годину «Герої Крут – для нащадків взірець».

Бібліотекарі розповіли учням про трагічні події під станцією Крути, загибель студентського куреня, легендарні подвиги юних вояків.

Що там відбувалося і чому важливо це пам’ятати діти зрозуміли переглянувши відео «Бій під Крутами» та прослухавши вірш П.Тичини «Пам’яті тридцяти». Такий тихий і дорослий сум можна було побачити в ще зовсім дитячих оченятах.

Бій під Крутами – це і тріумф і трагедія. У ньому переплітається і біль, і смуток, і гордість за молодих юнаків. Доречними стали слова І. Дзюби: «У людини високого ідейного та духовного тонусу є щось вище за саме життя – це мета цього життя, це її ідеали, принципи, це честь і гідність, і вона (цебто людина) може віддати за них своє життя».

Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.