Гендерна рівність в діловому світі

Ми всі дедалі частіше чуємо і використовуємо слово «ґендер». Часто думають, що це поняття, яке торкається виключно захисту прав жінок. Проте, це не так.

В нашій країні прийнято Закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Отже, ґендер – це те, що стосується нас всіх, бо всі ми є людьми, і, як все живе в природі, поділяємося на дві статі.

За останні декілька десятиліть етичні та психологічні засади функціонування ділового життя також зазнали серйозних змін. В першу чергу це стосується питання “ділової жінки”. Ми стали свідками швидкого просування жінок на високі професійні пости в корпораціях та до числа власників компаній та фірм. Але проблема гендерної рівності ще далека до свого вирішення.

А що з цього приводу думає наша молодь? Бібліотека для юнацтва дізналась про це в ході молодіжного брифінгу «Гендерна рівність в діловому світі», організованого в рамках Школи лідерів. Учасники брифінгу, студенти Олександрійського коледжу культури, обговорили головні аспекти гендерної рівності в діловому світі, означили прояви гендерної нерівності в цій же сфері, визначали особливості статей та їх проявлення в діловій сфері, що дають можливість уникати етичних помилок і конфліктів в процесі ділового спілкування.

Корисною стала розробка діаграми «Особливості статі». Найбільшу активність студенти проявили в ході виконання вправи «Стать чи ґендер», а психологічний тест дав можливість учасникам брифінгу визначити наскільки вони орієнтуються в психологічних відмінностях статей. Постійно тривало жваве обговорення. Молодь не лише висловлювала свою думку, а й методом аналізу руйнувала стереотипи. А створена учасниками брифінгу «Квітка рівності» показала результати засвоєного матеріалу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.