Фонтан Казок

Вперше маленькі олександрійці мали можливість зустрітися з відомим українським письменником, головним редактором видавництва «Фонтан казок» Іваном Андрусяком та таємничим автором дитячих книг Олегом Чаклуном, в рамках ЛітФонтан-туру.

Видавництво «Фонтан казок» – українське книжкове видавництво, засноване у Києві навесні 2014 року. За словами видавців, їхня мета – «творити казки добрі, мисливі, пізнавальні, українські, сучасні, креативні», а головне – «звернені в майбутнє» й вважають, що «кожна мрія неодмінно починається з казки», тож гаслом видавництва обрали слова «Фонтан казок – щоб напувати мрії!».

16 листопада «Фонтан Казок» завітав до центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна. Неймовірно цікавою та захопливою виявилася зустріч для учнів 5-7-х класів олександрійських шкіл з сучасними українськими письменниками.

Іван Андрусяк – поет, один з найулюбленіших письменників сучасних дітей. Чимало його творів входять до нової шкільної програми – «Стефа і Чакалка», «Третій сніг», «Лякація», «Усе солодший сад. Чупакабра та інші зайчики». Відзначений багатьма преміями. Зокрема, нещодавно за поетичну книжку «Лякація» Іван Андрусяк отримав відзнаку «Дитячий поет року» від Простору української дитячої книги «БараБука», а ще переміг у книжковому рейтингу «ЛітАкцент року» в номінації «Поезія і проза для дітей».

Олег Чаклун – один із найзагадковіших сучасних українських дитячих письменників, книжки якого вподобали вже досить багато дітей. Мікробот, роботи Веселки, принцеса Синтія – герої, пригодами яких зачитуються, і не лише діти, а й дорослі! Науково-фантастична повість Олега Чаклуна «Піраміда Синтії» нещодавно потрапила у фінал премії «Книга року BBC-2017».

Письменники відкрили завісу літературних цікавинок для юного покоління. Гості презентували школярам свої нові книжки, розповіли їм про героїв своїх казок, які навчають бути доброзичливими, винахідливими та життєрадісними, а ще розповіли про твори інших українських авторів видавництва «Фонтан казок». Іван Андрусяк та Олег Чаклун створили таку атмосферу, що ставити питання, спілкуватися, висловлюватись не боялись, навіть найсором’язливіші.

Бібліотекарі, у свою чергу, втілили образи персонажів книг присутніх авторів –«Мікробот» та «Сорокопуди або як Ліза та Стефа втекли з дому», що не могло не порадувати як дітей, так і самих письменників.

На завершення зустрічі, всі охочі мали можливість придбали книжки, отримати автограф та сфотографуватись на згадку.

Також, почесні гості із задоволенням пройшли відділами бібліотеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.