Джеймс Олдрідж – син свого віку

10 липня виповнюється 100-річчя від дня народження Джеймса Олдріджа — англійського письменника, журналіста і громадського діяча, австралійця за походженням.

З цієї нагоди в центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ю. Гагаріна для читачів бібліотеки було проведено літературний портрет «Джеймс Олдрідж – син свого віку». Чимало цікавих фактів з життя письменника відкрили для себе присутні. Наприклад мало хто знав, що з 14 років він працював редактором у міській газеті, бо сім’я жила бідно. Письменник побував в Україні, у Києві, зустрічався з читачами, давав інтерв’ю. Джеймс Олдрідж писав: «Україна нагадує мені країну мого дитинства — Австралію. На мою думку, будь-який український хлопчик може впізнати себе в героях моїх дитячих оповідань».

Тему дитинства розкриває письменник через єдність людини й природи, через красу відвертих людських взаємин. В австралійському циклі своїх оповідань Джеймс Олдрідж із великою майстерністю передає дитячу психологію, розкриваючи духовний світ підлітка Едгара. У невеличких творах Олдрідж намагався показати майже неймовірні можливості людини, її красу й силу. Про своє оповідання “Останній дюйм” письменник сказав, що це оповідання — насправді метафора, а його суть полягає в тому, щоб вчасно зупинитися, не перейти межі. Письменника приваблює тема людини, що в драматичних обставинах перемагає відчай. Романи Олдріджа тяжіють до жанру героїчної епопеї, вони реалістично відображають і складний шлях людини до нових обріїв, і трагедію людини, що їх утратила.

Через усе життя проніс повагу до простих людей, любов до природи, захоплення мисливством і риболовлею. І сьогодні його оповіданнями захоплюються дорослі й діти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.