Діалог рівності «Почути один одного»

Дискусії довкола рівності прав обох статей точаться вже не одне століття.

В усіх суспільствах і культурно-історичних епохах, за винятком хіба що ранніх форм культури, панував непохитний закон, аксіома про нерівність статей, про буцімто обов’язкове підпорядкування жінки особі чоловічої статі. А що ж сьогодні? Які вони – сьогоднішні чоловік і жінка? Чи має жінка рівні права з чоловіком у сучасному суспільстві?

Саме про це йшла мова під час діалогу рівності «Почути один одного», проведеного працівниками бібліотеки мкрн. Перемога разом з учнівською молоддю ЗНЗ №10. Було піднято багато питань. Розпочали захід з обговорення рівноправності жінок і чоловіків, поговорили про фемінізм, розглянули поняття «гендер» та «гендерна рівність».

Так, природа зробила різними чоловіка і жінку, а суспільство наділило їх різними якостями. Але чи такі вони вже й різні? Гра «Справжній чоловік – Справжня жінка» допомогла зрозуміти присутнім, що це не зовсім так, адже більшість якостей можуть бути притаманні будь-кому з них.

Дуже багато міфів ходить навколо дівчат та хлопців і дуже важко відрізнити де вигадка, а де правда. Гра «Міф чи правда» наглядно показала, що майже кожен вислів може бути як міфом, так і правдою.

Та не все так просто, адже від гендерної дискримінації не застрахований ніхто. З’ясувати, що вважається чи не вважається дискримінацією нам допомогла гра «Вважаю – НЕ вважаю». Також, надзвичайно цікавою була й викликала активне обговорення серед молоді гра «Стать чи гендер».

Рівноправність жінок і чоловіків є одним із питань прав людини та однією з умов забезпечення соціальної справедливості, а також необхідною й основною передумовою досягнення рівності, розвитку та миру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.