День поваги, добра і терпіння

В сучасному світі толерантність розуміють як повагу і визнання рівності, відмову від домінування та насилля, визнання прав інших на свої думки та погляди.

Отже, толерантність має передусім на меті прийняття людей такими, якими вони є, і взаємодію з ними на основі згод. Надзвичайно важливо, щоб фундамент толерантності було закладено в дитинстві, бо чим старша людина, тим важче їй змінювати свою ідентичність. Діти і молодь – люди майбутнього: у них свій стиль, манери спілкування, своє мислення, вони несуть в життя свої норми. Було б добре, щоб однією з цих норм була толерантність.

Тож, з нагоди Дня толерантності, що відзначається щорічно 16 листопада, бібліотекарі бібліотеки-філії № 5 провели інформаційний ланцюжок «День поваги, добра і терпіння» для учнів НВО «Олександрійська гімназія ім. Т. Г. Шевченка – ЗНЗ І – ІІ ст. – школа мистецтв», метою якого було показати певні рівні толерантної поведінки людини, розвивати адекватну самооцінку, вміння аналізувати, приймати рішення, вчитися конструктивно виходити з конфліктних ситуацій, бути лояльними та терпимими до думок та вчинків інших людей.

Учасники зустрічі ознайомилися з поняттям «толерантність», висловлювали думки про те, що сьогодні людям заважає бути більш толерантними у ставленні один до одного, визначали риси толерантної особистості та жваво виконували вправи: «П’ять добрих слів», «Перетворення», «Асоціативний ряд» та інші.

Отже, присутні переконались, що для того, щоб бути толерантною людиною потрібно самореалізовуватись, самовдосконалюватись, виховувати в собі ті якості, що будуть наповнювати наше буття тільки позитивними емоціями і кожною щасливою хвилинкою нашого життя. Бо тільки таким чином можна досягти єдності і взаєморозуміння, зберігаючи при цьому самобутність і унікальність.

Спілкуймось толерантно, нехай кожен з нас пробудить в собі людські почуття щирості і доброти!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.