Danke, thank, takk, dziękuję, спасибі, дякую
Найввічливіший день у році – 11 січня. Цього дня відмічається Всесвітній день «Дякую».
Ми чудово розуміємо значення гарних манер, їх необхідність у повсякденному житті, але найчастіше ми висловлюємо подяку ніби мимохідь, не замислюючись про її значення.
Працівники бібліотеки-філії №10 вирішили виправити це, і організували та провели для вихованців ДНЗ №28 естет-арену «Danke, thank, takk, dziękuję, спасибі, дякую», на якій з’ясовували: в яких випадках ми проявляємо слова вдячності, які слова подяки діти знають, чи радіють вони, коли їм дякують, у яких випадках дякують вони та чи обов’язково завжди потрібно дякувати.
Цікавою та корисною для дітлахів стала гра-завдання «Знайди привід для подяки», в якій бібліотекар зачитувала ту чи іншу ситуацію, а вони повинні були подумати і знайти привід для подяки. Також, сьогодні на заході, дітлахи знайомилися зі словом «Дякую» різними мовами світу.
А чи знаєте ви, що існує п’ять порад «Як навчитися дякувати?»? Ні… А от вихованці старшої групи ДНЗ №28 уже знають і пообіцяли якнайчастіше їх використовувати у своєму житті, адже навчившись дякувати людям – люди почнуть дякувати вам.
Багато речей у світі ми отримуємо двічі, тричі, десятками або й сотнями. Безліч подарунків, квітів, заходів сонця, веселок, рідні, друзів, але на цілому світі є тільки одна МАТИ… Сьогодні кожен з дітлахів поніс додому листівку «Дякую тобі за…» і подякує Найріднішій…
Психологи вважають, що слова вдячності – це знаки уваги, вони є усними «погладжуваннями» і здатні зігріти своїм теплом.
Ми кожного дня говоримо один одному «Дякую», тому важливо пам’ятати, що справжня вдячність – це лише та, що йде від чистого серця.