Чому в ХХІ ст. існує рабство

Здається досить дивним, що сьогодні, в ХХІ столітті, ми змушені говорити про торгівлю людьми не в історичному контексті, а в реальному часі.

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». На превеликий жаль, і зараз, мільйони людей у світі перебувають у рабстві.

З метою протидії торгівлі людьми та підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему в рамках проекту «Я маю право», працівники бібліотеки-філії №5 спільно з фахівцем відділу Олександрійського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги А. О. Лунгою підготували для студентів Олександрійського професійного ліцею дискусію «Чому в ХХІ ст. існує рабство».

Торгівля людьми – одна із сучасних форм рабства, що включає в себе не лише домашнє рабство, примусові шлюби, боргову кабалу, примусове зайняття проституцією чи участь у виготовленні порнографічної продукції, нестерпні форми праці, а й кіднепінг (викрадення дитини з метою шантажу, отримання викупу), – пояснила фахівець з правової допомоги Анна Олексіївна.

Під час дискусії присутні отримали інформацію про форми торгівлі людьми, методи вербування, особливості працевлаштування через фірми-посередники. Детально розглянули «ланцюг» потрапляння людини в руки вербувальників та як відбувається механізм викрадення в різних містах, набули знань про безпечну поведінку в громадських містах, вулицях та дорогах. Також учасники мали можливість переглянути фільми «В Олександрійському районі упродовж місяця зникли двоє підлітків» та «Заради експерименту журналісти викрали дівчину в середмісті Черкас», які наочно продемонстрували масштаби кіднепінгу.

Ведучі закликали усіх присутніх на заході бути обережними та уважними, щоб уникнути небезпеки.

Сподіваємось, що отримана інформація допоможе кожному ніколи не потрапляти в подібні ситуації. Будьте завжди вільними та щасливими!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.