Бібліотекарі області навчалися: обласний методичний семінар «Бібліотекар Кіровоградщини»

Фахівці Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського підготували справжнє методичне асорті для бібліотекарів районних, сільських бібліотек та бібліотек ОТГ.

Обласний семінар «Бібліотекар Кіровоградщини», в якому взяла участь і завідувач методичного відділу Олександрійської міської ЦБС, – це прекрасна можливість отримати найважливіші на даний момент знання для покращення роботи бібліотеки, для вдосконалення навичок бібліотечних фахівців, для правильної розстановки пріоритетів у виконанні гуманної місії – накопиченні, створенні, збереженні й організації власних та світових інформаційних ресурсів для населення.

Під час семінару багато уваги було приділено вивченню кращого досвіду роботи обласної універсальної наукової бібліотеки. Особливо вразив фото-проект «Натхненні книгою», де бібліотекарі перевтілилися в героїв відомих літературних творів і за участю фотографа створили 15 чудових, неперевершених фотосвітлин з образами улюблених персонажів, які тепер прикрашають один із холів бібліотеки.

Методика проведення квесту незвичного формату «Екологія рідного краю» для молодших учнів не залишила нікого байдужим. Дійсно, використовуючи таку ігрову форму подачі матеріалу та книжковий фонд бібліотеки, з легкістю можна навчити малечу любити і берегти світ флори і фауни, природу рідної землі.

Нові часи диктують нам нові умови життя і функціонування закладів. Тож інформація від фахівця «Центру місцевого самоврядування» про стан і тенденції реформи децентралізації в області була дуже цікавою та корисною.

Надважлива інформація була отримана від Ткаченко Оксани Василівни – заступника директора з основної роботи – про можливості благодійних фондів та міжнародних донорських організацій. Адже зараз процвітають та приносять найбільшу користь своїй громаді тільки ті бібліотеки, які займаються проектною діяльністю і навчилися отримувати альтернативні джерела фінансування, тим самим створюючи все більш привабливий образ організації.

Беззаперечним на сьогодні є твердження про те, що інноваційні технології сучасного суспільства відіграють важливу роль у соціокультурній комунікації, створюють нові способи поширення інформації та доступу до інформаційних ресурсів. Тому матеріал, презентований завідувачем Інтернет-центром ОУНБ Нікітіною Г.С. за темою: «Мобільні додатки для популяризації діяльності бібліотек», унікальний і дуже потрібний для роботи. Адже бібліотека сьогодні обов’язково повинна вміти привернути увагу нового покоління Інтернет-користувачів до себе, своєї діяльності, і стати необхідною, привабливою, інноваційною, мобільною.

Молоді працівники ОУНБ поділилися враженнями про свою участь у Всеукраїнській школі адвокації «Нова бібліотечна геометрія: адвокація, молодь, ОТГ». Дуже приємно було чути схвальні відгуки про роботу бібліотек міста Олександрії, на базі яких проходив другий день засідання цієї школи. Наші досягнення: «Арт-майстерня для дітей та дорослих», «Соціальний органайзер для людей «мудрого віку», квест-кімната «Таємниця фараона», вітальня довіри «Кава та бесіда», бібліотечний міні-зоопарк, «Школа 3-D моделювання та Робототехніки» згадували знову і знову.

Емоційний підйом викликала ще одна зустріч – на обласний семінар була запрошена місцева поетеса, журналіст, активістка, чарівна молода жінка Олена Горобець. Її дитячі вірші, особливо із збірки «Киця з Кропивницького», полонили серця бібліотекарів! Кожен забажав бачити її на зустрічах з читачами, бо це того варте!

В кінці зібрання усі ділилися враженнями та планували теми наступних зустрічей. Дуже приємно, що адміністрація Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського завжди готова прийти на допомогу, вирішити професійні питання, надати консультацію, влаштувати навчання бібліотекарів області і прислухається до найпроблемніших запитів. Разом ми зможемо домогтися того, що наші бібліотеки будуть завжди у стійкому тренді, завжди готові до усіх викликів часу, і будуть задовольняти будь-які запити своєї громади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.