Бібліотека зустрічає пришкільні табори

«Ось і прийшли довгоочікувані канікули до наших школярів. Настала пора відпочинку та веселощів.

Але провести всі сонячні дні вдома перед телевізором і комп’ютером – це залишитися без казкових емоцій, нових друзів, різноманітних розваг. Бібліотека завжди допоможе не лише захопливо організувати дозвілля, а й провести ревізію здобутих за рік навчання знань, знайти нових друзів і дізнатися багато нового. Про це добре відомо учням шкіл міста, району, тож минулий тиждень був у ЦМБД ім. Ю.Гагаріна як ніколи гамірним і велелюдним – сезон співпраці з пришкільними таборами відкрито!

Працівники бібліотеки підготували для школярів цікаві заходи, які проходили у розважально-пізнавальній формі. Цьогоріч шкільні дитячі табори розпочалися 29 травня – театралізованим літературним знайомством «Привіт, літо!». Актова зала бібліотеки була заповнена вщент. Разом із домовим Кузьмою, малеча колегіуму, ЗНЗ №2 та ЗНЗ №10 згадала чимало прочитаних книг. Мандрували сторінками казок та зустрічалися з відомими персонажами. Серед яких були Капітан Врунгель, Крокодил Гена, Лікар Айболить та підступна Шапокляк зі справжньою Ларискою. Роль останньої виконував декоративний щур Аліса, яка вже майже рік мешкає в бібліотечному міні-зоопарку.

Протягом тижня діти пришкільних таборів НВК “Олександрійський колегіум – спеціалізована школа”, ЗНЗ І-ІІІ ступенів №2 ім. М. Горького, ЗНЗ І-ІІ ступенів №8, ЗНЗ І-ІІІ ступенів №10, ЗНЗ І-ІІІ ступенів №15, НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №19-дошкільний навчальний заклад «Лісова казка», ОНВК (ЗНЗ І-ІІ ступенів № 17 – ліцей), Щасливська ЗОШ встигли: зорієнтуватися в книжковому храмі й відкрити для себе його невідомі раніше закутки (екскурсії «Мандрівка по Книголенду», «Гід в країні Комп’ютошки»); познайомитися з оригінальними виставками-інсталяціями, кімнатою казок, дитячою вітальнею «Капітошка», зонами інформаційного комфорту та мешканцями бібліотечного міні зоопарку; прокачати інтелектуальні «м’язи» та трохи порухатися за допомогою жвавих змагань і стриманих ігор (шоу-програма «Канікулам – ура!», пригодницькі перегони «Підняти вітрила», морська мандрівка «В пошуках скарбів»). А ще дітлахи мали можливість помандрувати сторінками казок під час перегляду лялькових вистав «На галявині казок», «Лис Микита і вовк Неситий», «Кіт забіяка», які відвідали кілька загонів пришкільних таборів.

Від молодших до старших учнів, абсолютно кожному сподобалось бібліо-шоу влаштоване бібліотекарями. Навіть присутні вчителі на мить відчули себе дітьми, із задоволенням приймали участь в естафетних змаганнях та запальних танцях.

В останній день весни, 31 травня, діти з пришкільного табору ОНВК №17 після розваг, ігор, веселощів здійснили разом з морячкою Сонею подорож до Країни Гарних Вчинків. Під час мандрівки школярі потрапили в Долину Вітань, побували на Березі Усмішок, піднялися на Гору Чемності, де засвітили «Сонечко чарівних слів». А також спробували подолати Болото Невихованості. Сподіваємося, що подорож у світ Гарних Вчинків і вихованої дитинки стала для, наших маленьких читачів повчальною і цікавою.

1 червня з нагоди Міжнародного дня захисту дітей Олександрійський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організував розважальний захід, який відбувся за підтримки міського голови С.Цапюка на базі дитячої бібліотеки ім. Ю.Гагаріна. На бібліо-шоу «Хай яскраво сонце світить, хай живуть щасливо діти» завітало понад 50 дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Діти радо брали участь у веселих конкурсах та іграх, співали і танцювали разом із казковии героями.

У розкладі заходів знайшлося місце й для голосних читань «Хай завжди буде книга» (в рамках обласної бібліо-акції «Читай, я буду слухати!»), літературних посиденьок для дошкільнят ДНЗ №43 «З колиски до книжки» (в рамках програми Дитячої вітальні «Капітошка») і творча зустріч з Подкур Н. «Нові зустрічі на літературному Олімпі» (в рамках проекту «Україна читає дітям»). Щоденно у кімнаті казок працював бібліотечний кінозал, де всі бажаючі могли подивитися улюблені мультфільми. Усі бібліотечні заходи були цікавими, корисними, веселими та інтерактивними. Кожен виховний захід супроводжувався мультимедійним відео – переглядом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.