Амбасадори безпеки

Наші Baby-кіпери на стражі безпеки!

Команда фахівців Олександрійської міської ЦБС – Baby-кіпери (захисники), бібліотекарі центральної міської бібліотеки для дітей та бібліотеки для юнацтва, успішно пройшли відбір та приєдналися до проєкту «Амбасадори безпеки». Мета ініціативи – підвищити безпекову свідомість жителів, популяризувати використання світловідбивних елементів та спонукати людей до дотримання правил дорожнього руху.

22 та 23 грудня наша команда кіперів взяла участь у Форумі-майстерні взаємодії громади, влади, поліції та бізнесу «Амбасадори безпеки» від агенції сталого розвитку «Хмарочос» з підвищення безпекової культури пішоходів та велосипедистів. Розглянули питання взаємодії громади та поліції як рівноправних партнерів, познайомилися з проєктами, які вже втілюються за філософією community policing, дізналися про універсальну методику «Саро», що допомагає дослідити дану проблему у своєму регіоні та закріпили свої знання, пройшовши міні-опитування. Дуже корисно та пізнавально було почути досвід схожих проєктів, які вже реалізували деякі організації, зокрема бібліотеки.

Цікавим та оригінальним є помічник з безпеки руху на дорозі «Кіт Інжир», який закликає бути видимим на дорозі завдяки флікерам.

Дуже цікавою була тема другого для форуму – «Інновації у сфері безпеки дорожнього руху». Представники громад ділилися кейсами своїх ініціатив, презентували свої запроваджені проєкти з безпеки у своїх громадах. Амбасадори проводять акції, майстер-класи з виготовлення флікерів та бесіди з дітьми і підлітками, а також впроваджують такі ініціативи, як створення карт небезпек, контурне маркування стовпів. Широко використовується спеціальна тематична література з ОБЖД та правил безпеки руху. Також було презентовано нову книгу для дітей «Коник-дурконик», розроблену Національною програмою «Traffic Challenge».

Крім того, отримали від Ірини Ткаченко неоціненний досвід та практичні поради як провести майстерню флікерів ефективно. Розглянули всі необхідні матеріали та методи навчання, які можна використати в період карантинних обмежень.

Ідею річної програми «Амбасадори безпеки» підтримано в рамках Канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP) коштом уряду Канади через Міністерство закордонних справ Канади. Виконавцем програми «Амбасадори безпеки» є ГО Агенція сталого розвитку «Хмарочос».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.