Афганістан – чужа війна. Український рахунок…

Афганістан… Він став синонімом людського лиха, справжнього пекла: палюче сонце, спекотний вітер – афганець, пісок, що не дає дихати, і завжди хочеться пити.

Афганістан… Уже 30 років у нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла. Близько 4 тисяч молодих хлопців – українців загинуло на тій війні, 6 тисяч стали інвалідами, ще 72 чоловіки залишились у полоні або пропали безвісти.

З нагоди 30-ої річниці виведення військ з Афганістану, працівники бібліотеки-філії №10 підготували та провели з учнями 7-Б класу захід, на який було запрошено учасників бойових дій в Афганістані полковника у відставці Будника Григорія Никаноровича та старшого сержанта Будника Анатолія Михайловича.

Ведуча заходу зробила короткий екскурс в історію, щоб нагадати присутнім про причини війни в Афганістані, передумови, що викликали початок збройного конфлікту. У своїй розповіді вона коротко зупинилась на основних етапах військового протистояння, наголосила на тому, які людські втрати понесла Україна за криваве десятиріччя 1979-1989 років. Також, присутні переглянули відеокадри тих страшних подій.

А далі було надане слово колишнім учасникам війни в Афганістані.

У своїх розповідях вони зупинились на обставинах, за яких вони потрапили на службу до Афганістану, згадали цікаві випадки з армійських буднів, з болем і сумом відзначили, що багато їхніх товаришів загинули прямо на їхніх очах і повернулись в Україну у цинкових гробах.

Після виступу відбулося живе спілкування, коли учні мали змогу отримати відповіді на свої запитання. Вдячні слухачі подарували воїнам квіти та сфотографувалися з ними на пам’ять.

Чимало літ минуло відтоді, як вивели з Афганістану війська, але рани цієї війни кровоточать i досі. Ми маємо знати про страшні події безглуздої афганської війни i пам’ятати, що і серед нас живуть люди, які у 20-30 років стали свідками й учасниками воєнних подій. І ми маємо пишатися їхньою мужністю, героїзмом, подвигом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.