5

Книги про історію Олександрії                             

«Тут у містечку все моє життя

В Олександрії в місті майбуття

Тут кожна вуличка вузенька чи широка

То світлий спомин, у життя дорога»

Юлія Звягінцева

Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі літературу про місто Олександрію. Для кожної людини рідне місто – найкраще, тому це маленька батьківщина.

А в житті нашого міста є багато яскравих і давніх сторінок історії, з Олександрією пов’язані імена відомих державних діячів, вчених, митців, літераторів, спортсменів, лікарів.

Ф. К. Белявін, Олександрія – місто гірників (Короткий історико-краєзнавчий нарис) / Ф. К. Бєлявін, А. С. Пом’ятунов. – Дніпропетровськ: «Промінь», 1968. – 109 с.

Пропонований історичний нарис є спробою стисло розповісти про далеке минуле Олександрії .

Дана книга розрахована на масового читача.

Біланюк, Ю. Ф. Театральна Олександрія: історико – краєзнавчий нарис / Ю. Ф. Біланюк, А. І. Кохан. – Олександрія, 2002. – 46 с.

Театр був для міста не лише вогнищем культури, а й місцем важливих політичних та громадських подій. Він відігравав значну роль у духовному житті нашого міста, збуджував прекрасні почуття, потяг до справедливості, краси, до великого мистецтва.

Дана книга буде корисна для краєзнавців, істориків, аматорів театрального мистецтва – всіх, кому історія нашого міста не байдужа.

Жарко, А. Ми – Олександрійці / А. Жарко. – Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2015. – 368 с. : іл.

Дане видання включає статті про олександрійців, котрих об’єднує не тільки територія проживання , а й прагнення зробити рідне місто, своє життя, своїх близьких набагато кращим. Усі герої книги – успішні особистості, але у кожного свій шлях до втілення задумів, до здійснення мрій. Публікації про відомих в Олександрії та поза її межами людей, розміщені в різні роки на сторінках місцевих видань, автор зібрала в одну книгу. Це віхи біографій, особисті долі державних службовців, депутатів, працівників культури, вчителів, лікарів, підприємців та багатьох інших олександрійців, котрих знає майже кожен житель міста.

Значне місце займають статті про ветеранів, професіоналізм, ініціативність, відповідальність, любов до професії яких стали гідною спадщиною для наступних поколінь

Видання розраховане на широке коло громадськості.

Жванко, В. І. Барокові закапелки Олександрії / В. І. Жванко. – Кіровоград: Імекс – ЛТД, 2015. – 148 с.: іл.

«Книга «Барокові закапелки Олександрії» орієнтована на широку аудиторію, вона пізнавальна й особливо цінна для підростаючого покоління. Насичена енциклопедичною  інформацією».

Книга знайомить читача з маловідомими сторінками історії Олександрійщини, розповідає про людей, які в різні часи жили на цій землі, сприймаючи її як свою Батьківщину.

Кохан, А. И. Александрия: Путеводитель /А. И. Кохан, В. Г. Колесников. – Днепропетровск « Промінь», 1986. – 55 с.: ил.

Путівник знайомить з історичною й трудовою славою Олександрії – міста шахтарів і машинобудівників, з його пам’ятниками історії та культури, пропонує цікаві заміські маршрути  відпочинку й екскурсій. Ілюстрований. Розрахований на масового читача.

Кохан, А. Стара Олександрія в листівках і фотографіях / А. Кохан, Л. Сурженко. – Кіровоград: Центр. Укр. вид -во, 2007. – 52 с.: іл.

Ця книга – це перший крок у пошуках та збереженні фотодокументальних матеріалів про минуле нашого славного міста.

Кожна фотографія – це документальне відображення певного місця, будинку, вулиці. Та зібрані разом вони створюють строкату панораму давньої Олександрії.

Матеріали надані міським краєзнавчим музеєм ім. А. Ф. Худякової та авторами власних колекцій.

Кохан, А. Ти – наша доля, Олександрія / А. Кохан, Ю. Біланюк. – Олександрія, 2004. – 70 с.

Ви отримаєте задоволення прочитавши цю невеличку, але насичену маловідомими фактами книжку. Вона розповідає про історію нашого міста, його вулиці, будинки, про видатних олександрійців.

Книжка дасть велику користь учням, вчителям. Всім олександрійцям, які небайдужі до минулого нашого міста, його сьогодення та майбутнього.

Никифоров, В. Н. Очерки Александрийского уезда Херсонской губернии / В. Н. Никифоров. – Олександрія: Інформаційно – розважальний тижневик «Городской курьер», 2008. – 112 с.

Історія краю у вигляді одного з перших дослідників минувшини Олександрійщин – Василія Нікіфорова – це захоплююча подорож у часи Скіфії та козаччини, Новосербії та Новоросії. Романтичність та історична правдивість поєднуються в праці автора разом із своєрідним публіцистично – літературним викладом думок.

Книга стала самостійним джерелом вивчення історії Кіровоградщини і Олександрійського краю, оскільки матеріали , використані під час її написання,частково загинули в часи лихоліть та нині відомі тільки завдяки копіткій праці краєзнавця.

Книга буде корисною всім, хто цікавиться історією Олександрії, Олександрійського району, Кіровоградщини, України, етнографією, топонімікою та географією рідного краю.

Для кращого розуміння вони введені в художній текст. Подано синоніми до наведених прислів’їв і приказок, цікаві завдання, що допоможуть запам’ятати мудрі вислови.

Олександрія: Фотоальбом. –  К.: Мистецтво, 1985. –  96 с.: іл.

Фотоальбом про визначні історичні, культурні пам’ятки районного центру Кіровоградської області, про його трудівників –шахтарях та авто  ремонтниках, будівельниках та хліборобах.

Розрахований на широке коло читачів.

Цапюк, С.К. Олександрія вчора, сьогодні, завтра: нариси з історії нашого краю / С. К. Цапюк, В.П. Петленко. – Олександрія, 2004. – 120 с.: іл.

Автори книги протягом багатьох років збирали історико-краєзнавчі матеріали про Олександрійський повіт і місто Олександрію, а також документи про розвиток економіки міста.

Книга буде корисною для краєзнавців, вчителів, учнів, студентів та всім тим, хто цікавиться історією міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.