6

ЛОВИ МОМЕНТ – НОВА КРАЄЗНАВЧА КНИГА!

Олександрійський маяк: Літературно-мистецький альманах: Поезія та проза. – Олександрія, 2022. –  Вип. 2. – 158 с. 

Сектор краєзнавчої роботи Центральної  бібліотеки Олександрійської міської ЦБС представляє вашій увазі літературно-мистецький альманах «Олександрійський маяк». 

Дане видання засновано навесні 2022 року в місті Олександрія Кіровоградської області. До складу редакційної ради входять відомі письменники, члени НСПУ, представники Інституту політико-правових та релігійних досліджень. «Олександрійський маяк» – це літературний журнал, у якому друкуються письменники та поети, краєзнавці, журналісти. Засновницею журналу є Аліна Шевченко.

До даного випуску альманаху увійшли твори понад 50 авторів, серед них: Олег Попов, Надія Гармазій, Світлана Лантух, Ірина Заїка, Неля Гончарова, Василь Момотюк, Ярослав Карпець, Христина Давидчак, Олена Надутенко, Яр Левчук та інші. 

Більш детально з даним виданням ви зможете ознайомитися завітавши до Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС (вул. Григорія Усика, 41).

Цуканов,  М.М. Життя як вищий пілотаж / М.М. Цуканов. – Кропивницький: Імекс-ЛТД, 2021. – 128 с.: іл.

Сектор краєзнавчої роботи Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС представляє вашій увазі книгу Цуканова М. М. «Життя як вищий пілотаж».

Книга створена на основі інтерв’ю автора з Леонідом Шмаєвичем – успішною, легендарною, високодуховною особистістю, громадським діячем, меценатом, почесним громадянином м. Голованівська Кіровоградської області, штурманом-інструктором І класу, першим генеральним директором міжнародної акціонерної авіаційної компанії «УРГА», експертом в області авіаційної діяльності, відзначеного численними почесними нагородами та званнями українських та міжнародних організацій, – з нагоди 75-річного ювілею респондента.

Леонід Ізраілевич ділиться спогадами про дитинство, юність, навчання, професійну діяльність, досягнуте, пережите, викладаючи свої думки не просто як відображення хроніки подій, а й відкрито аналізуючи особистий досвід, поділяючись з автором та читачами тим, що важливо для розуміння життя в пошуках відповідей на вічні питання.

Знімки з особистого архіву ювіляра ілюструють його людинолюбство, життєвий досвід, досягнення в розвитку галузі, регіону, країни. І що важливо – вміння жити так, щоб було добре і цікаво самому і людям навколо.

Запрошуємо всіх бажаючих більш детально ознайомитися з даним виданням, завітавши до Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС, яка знаходиться за адресою: вул. Григорія Усика, 41.

Застеба, О. С.# жовті_ листочки. Поезії / О.С. Застеба. – Кропивницький: Імекс-ЛТД, 2021. – 128 с.

Сектор краєзнавчої роботи Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС представляє вашій увазі збірку поезії Ольги Застеби «# жовті_ листочки».  

Авторка, уродженка Кіровоградщини (с. Червона Кам’янка), поетеса та блогерка, мешкаючи в місті, відчуває кожен подих природи, який відтінює внутрішній світ її ліричної героїні.

Дана збірка не лише про любов чоловіка до жінки, а про любов до світу, до всього живого, всього сущого.

 Відвертість, автобіографічність, малювання словами емоцій, пейзажів – основні інструменти, які чіпляють.

Запрошуємо всіх бажаючих більш детально ознайомитися з даним виданням, завітавши до Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС, яка знаходиться за адресою: вул. Григорія Усика, 41.

Олександрійський маяк : Поезія та проза.  – Вип. 1 (3). –  Олександрія. : Харків. : Мачулін., 2023. – 203 с.   

Сектор краєзнавчої роботи Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС представляє вашій увазі перший у цьому році й третій у своїй історії номер щоквартального літературно-мистецького альманаху «Олександрійський маяк», засновницею якого є молода та талановита письменниця Аліна Шевченко.

До даного випуску увійшли проза, поезія, переклади, рецензії та інші тексти талановитих авторів з усієї країни. Також вперше друкуються матеріали американської поетки Аманди Горман, вірші учасниці Зимових Олімпійських ігор Барбари Грохольської,  твори нових імен в літературі, молодих поетів: Любові Павлівської, Любомира Лесоніна та Софії Сергеєвої.

На сторінках альманаху розміщені поетичні твори членів олександрійського літературного клубу «Джерело»: Нелі Гончарової, Віктора Брикульського, Світлани Лантух, Юрія Жигалкіна, Юлії Волошиної, Анатолія Штанька, Лілія Маруфі, Володимира Кирпити та Ірини Заїки.

Запрошуємо всіх, хто закоханий в  українську літературу  й шанує творчість місцевих авторів  до Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС, яка знаходиться за адресою: вул. Григорія Усика, 41.

Олександрійської міської ЦБС, яка знаходиться за адресою: вул. Григорія Усика, 41.

Літературний Чернігів : Щоквартальний мистецький журнал літературної спілки «Чернігів». – Вип. № 4 (100). – Чернігів, 2022. – 143 с.

Сектор краєзнавчої роботи Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС представляє вашій увазі сотий, ювілейний номер щоквартального мистецького журналу літературної спілки «Чернігів». 

На його сторінках  розміщено прозовий твір «Бузковий спас» юної талановитої письменниці, нашої землячки, засновниці літературно-мистецького альманаху «Олександрійський маяк», авторки збірок оповідань «Цвіт першої надії» та «Мелодія мовчання», лауреатки Міжнародної премії «Культурна дипломатія» – Аліни Шевченко.

Також видання містить як поетичні, так і прозові твори авторів з усієї України, статті з літературознавства, українознавства, критику та рецензії.  Більш детально з даним виданням ви зможете ознайомитися завітавши до Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС, яка знаходиться за адресою: вул. Григорія Усика, 41.

Новицький, С. Розуміння простору : Вибране / Станіслав Новицький. – Кропивницький, 2022. – 215 с.

Сектор краєзнавчої роботи Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС представляє вашій увазі четверту поетичну книгу молодого, талановитого земляка Станіслава Новицького «Розуміння простору».

Поезія Станіслава Новицького – нове, унікальне явище в українській літературі. Вона як весняний грім, як ковток свіжого повітря – сучасна, не обтяжена римою, справжня, хвилююча, як степовий вітер, запашна, як  полиновий цвіт, мелодійна і глибоко національна.

На сторінках даного видання автор виносить на суд читачів перлини своєї творчості. У збірку увійшли як раніше опубліковані вірші, так і нові,  написані перед самою війною і під час війни.

У своїй творчості автор лишається вірним собі: чудове володіння словом, різноплановість, самобутність і неординарність у вираженні любові до рідної землі, її історії, глибокий патріотизм, віра в силу духу українського народу.

Більш детально з даним виданням ви зможете ознайомитися завітавши до Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС, яка знаходиться за адресою: вул. Григорія Усика, 41.

Босько, В.М. Історичний календар Кіровоградщини. Люди. Події. Факти.2023 рік. Герої уславлені й знеславнені: уродженці Кіровоградщини у радянсько-німецькій (1941-1945) та російсько-українській (2014-2022) війнах, таємниці Кіровограда часів окупації / В.М. Босько. – Кропивницький: Імекс – ЛТД, 2022. – 256 с.

Сектор краєзнавчої роботи Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС представляє вашій увазі вісімнадцятий випуск альманаху містить відомості про ювілеї близько 400 визначних особистостей минулих часів і сьогодення (від середини XVIII століття до наших часів), пов’язаних з Єлисаветградським й Олександрійським повітами та сучасною Кіровоградською областю.
Історико-краєзнавчі нариси і розвідки розповідають про трагічні долі уродженців краю, про їхній видатний внесок у перемогу над нацизмом та спростовують рашистські міфи. Представлено також близько 30 біографічних довідок про наших земляків, героїв АТО та учасників російсько-української війни, які віддали життя за суверенітет і територіальну цілісність України.
Більш детально з даним виданням ви зможете ознайомитися, завітавши до Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС, яка знаходиться за адресою: вул. Григорія Усика, 41.

Бровченко, П. Я. Уклоняюсь піснею : Вокально-хорові твори / Павло Бровченко. — Кропивницький : Поліграф-Сервіс, 2017. — 127 с. : іл.

Сектор краєзнавчої роботи Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС представляє вашій увазі збірку поезій та музичних творів композитора-пісняра, хормейстера, педагога та організатора мистецького життя у степовій Україні –  Павла Яковича Бровченка.

У книзі опубліковано вокально-хорові твори написані за останні роки Заслуженим працівником культури України Павлом Бровченком, які є своєрідним одкровенням,  щирістю, душевною чистотою, моральною висотою автора. У них оспівується любов до своєї землі, до матері й батька, босоногого дитинства, пізнання світу, вірної любові, родинного затишку. 

Переважна більшість пісень створені на вірші поетів Кіровоградщини та Володимира Бровченка – відомого поета, Заслуженого діяча мистецтв України.

Більш детально з даним виданням ви зможете ознайомитися завітавши до Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС, яка знаходиться за адресою: вул. Григорія Усика, 41.

Бабенко, Б.О. Блог на папері: театральними стежками Кіровоградщини / Бабенко Б.О., Бабенко О.А. – Кропивницький: Поліграф-Сервіс, 2022. – 56 с.

Сектор краєзнавчої роботи Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС представляє вашій увазі путівник, який розповідає про цікаві туристичні об’єкти Кіровоградщини, об’єднані тематично чарівним мистецтвом театру.

Дане видання буде цікавим для широкого кола читачів, зокрема для тих, хто

цікавиться історією та любить подорожувати, працівникам туристичних агенцій, гідам та мандрівникам.

Більш детально з книгою ви зможете ознайомитися, завітавши до Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС, яка знаходиться за адресою: вул. Григорія Усика, 41.

Клочек, Г. Євген Маланюк : «Проза поета» / Григорій Клочек. – К. : Український пріоритет, 2019. – 264 с.

Сектор краєзнавчої роботи Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС представляє вашій увазі збірку статей відомого літературознавця Григорія Клочека «Євген Маланюк: «Проза поета».

У книзі автор звертає увагу на твори Євгена Маланюка, як на феноменальне явище української літератури. Він розкриває їх змістовні глибини, що залишаються гостро актуальними для нашого часу, такі як: державність, національна свідомість, культура тощо. Євген Маланюк умів буквально вирізьблювати головне з цих проблем, надавав їм такого завершено-витонченого вираження, що підіймає його есеїстику до висот мистецтва слова.

Більш детально з даним виданням ви зможете ознайомитися завітавши до Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС, яка знаходиться за адресою: вул. Григорія Усика, 41.

Новицький, С. Фронтальне скло / Станіслав Новицький. – К. : Український пріоритет, 2022. – 152.

Сектор краєзнавчої роботи Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС представляє вашій увазі збірку поезій нашого земляка, лауреата літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша Станіслава Новицького.

«Фронтальне скло» – вже шоста книга творів молодого й талановитого поета. До неї увійшли поетичні твори, які раніше публікувалися в літературних журналах та в попередніх книжках, і нові вірші, написані перед самою війною. До властивої автору тематики поезій вплітаються рядки, пронизані болем і печаллю за долю України.

Більш детально з даним виданням ви зможете ознайомитися завітавши до Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС, яка знаходиться за адресою: вул. Григорія Усика, 41.

Новицький, С. Передмовчання / Станіслав Новицький. – Чернівці : Друк Арт, 2022. – 216 с.

Сектор краєзнавчої роботи Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС представляє вашій увазі збірку поезій нашого земляка, лауреата літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша Станіслава Новицького.

Нова книга «Передмовчання» – це підсумок останніх років. У ній відбились авторські рефлексії та споглядання навколишнього світу і простору. У збірці вміщено поезії, які друкувалися в пресі та ті, що довгий час залишались під авторською редакцією. 

Більш детально з даним виданням ви зможете ознайомитися завітавши до Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС, яка знаходиться за адресою: вул. Григорія Усика, 41.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.