Знати потрібно і дорослим і дітям…

Маленькі громадяни України потрапляють у різні життєві ситуації, тому мусять знати свої права та обов’язки.

Бібліотекарі центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна запропонували першокласникам Олександрійського навчально-виховного комплексу № 17 правовий ключик «Знати потрібно і дорослим і дітям…».

13 березня в гості до малечі завітав хлопчик на ім’я Правознавець зі своєю помічницею. Вони розпочали своє знайомство з віршика-привітання. А далі за допомогою казок («Колобок», «Теремок», «Коза-дереза», «Маша і ведмідь», «Котик та півник») діти дізнавалися про свої права. Розглядаючи ситуації, у які потрапив той чи інший казковий герой, учні разом із бібліотекарем визначали норму права, яка була порушена стосовно даного героя. Дітвора переглядала Конвенцію ООН у малюнках та жваво обговорювала статті; дізналася, що означають слова «декларація», «конвенція» й інші незрозумілі для них слова.

Не забули і про обов’язки дитини. Бібліотекар запропонувала школярам послухати історію маленького сірого кошеняти з оповідання В.Сухомлинського «Покинуте кошеня».

Також дітлахи залюбки взяли участь у ситуаційних та дидактичних іграх: «Перевір себе», «Пошта казкових героїв», «Правова стрічка», «Існуючі та неіснуючі права», «Показуха»…

Родзинкою заходу було те, що діти за допомогою «Чарівної скриньки» дізналися, хто ж на Землі найголовніший? Яке ж в них було здивування коли в скриньці вони побачили себе — людину, найголовніший скарб нашої планети.

Кожен із нас — неповторна особистість, цілий Всесвіт, і він унікальний, тому що ніколи і ніде не може повторитися. Але пройшло не одне тисячоліття, поки людство усвідомило неповторність кожного і ухвалило закони, які оберігають людину, її життя й індивідуальність.

Бібліотекарі сподіваються, що захід пройшов з користю і знання, набуті сьогодні, знадобляться школярам в майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.