1

Злука в ім’я Соборності

В історії становлення незалежної України особливе місце займає 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу.

22 січня ввійшло до національного календаря як велике державне свято − День Соборності України. Тож, напередодні свята, працівники бібліотеки-філії № 10 підготували історичний хронограф «Злука в ім’я Соборності» для учнів 6-Б класу ЗНЗ №10. Школярі не лише прослухали історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й ознайомились з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом, яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Переглянули відеоролики, з яких довідалися про історичні подробиці події й те, що підписання Акту Злуку очільником УНР Володимиром Винниченком та представниками ЗУНР відбулося у звичайному вагоні в м. Фастів.

І хоча союз східних і західних земель через несприятливі історичні обставини проіснував недовго, він зіграв велику роль у самосвідомості українців як нації. Через двадцять років дві гілки народу знову об’єдналися в межах однієї країни, а ще через п’ятдесят віковічна мрія українців збулася – наша держава здобула незалежність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.