Зінаїда Тулуб: 20 років на Голгофі

28 листопада 130 років тому народилася українська письменниця, перекладачка, поетеса, дочка поета Павла Тулуба Зінаїда Павлівна Тулуб.

Про видатну українську письменницю не дуже багато написано. Знаємо лише те, що вона автор творів: «Людолови», який мав початкову назву «Сагайдачний», і найкращий зі всієї художньої Шевченкіани широко відомий роман – «В степу безкраїм за Уралом», в основу якого покладено перший період Шевченкового заслання.

Зінаїда Тулуб писала також і вірші російською мовою. Вони були переважно ліричні, пейзажні, інтимного спрямування. Багато з них присвячені Гоголю, Буніну, Кольцову…

Зінаїда Тулуб виросла в зросійщеній сім’ї, але усвідомивши себе українкою, стала справжньою донькою своєї Батьківщини. Цього пориву патріотизму радянська влада не оцінила, сталінський режим прирік письменницю на тортури та майже 20 років таборів.

Лише у 1956 році вирок було скасовано і за нововідкритими обставинами справу про неї припинили «за відсутністю складу злочину».

Після звільнення Зінаїда прожила вісім років. 26 вересня 1964 року смерть крижаним цілунком обірвала життя письменниці.

Олександрійська міська бібліотека запрошує всіх охочих познайомитись з творами славетної українки. Для вас підготовлена книжкова виставка-персоналія «Зінаїда Тулуб: 20 років на Голгофі».

Вшануймо пам’ять справжньої доньки своєї Батьківщини!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.