Засідання групи взаємопідтримки для прийомних батьків і батьків-вихователів

Вже традиційно на базі Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна відбуваються засідання групи взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів.

Так, і цього річ, 18 квітня відбувся захід, організатором якого є Олександрійський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Він здійснює соціальне супроводження 10 прийомних сімей та 3 дитячих будинків сімейного типу, котрі наразі функціонують в Олександрії.

Під час засідання було обговорено проблему емоційного вигорання, адже з цим явищем стикаються всі прийомні батьки і батьки-вихователі, оскільки виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування вимагає багато моральних і фізичних сил. Фахівець центру Аліна Чернявська поінформувала батьків про стадії, симптоми, фактори, які впливають на виникнення синдрому емоційного вигорання, і провела інтерактивну вправу, у ході якої було визначено методи профілактики емоційного вигорання, а також ресурси, необхідні для цього.

Продовженням засідання став сеанс арт-терапії. Завданням цієї частини засідання було психоемоційне розвантаження, вираження почуттів та розкриття творчого потенціалу прийомних батьків та батьків-вихователів. Учасницям групи взаємопідтримки бібліотечна майстриня Наталя Дмітрієва запропонувала опанувати цікаву техніку декупаж і, оскільки наближається Великдень, виготовити своєрідний символ цього свята – крашанку. Присутні мами працювали з великим натхненням, спілкуючись одна з одною та жартуючи. Під час усього сеансу арт-терапії панувала тепла й доброзичлива атмосфера. По завершенню роботи всі учасники сфотографувалися зі своїми виробами.

У результаті проведеного заняття відбулося психоемоційне розвантаження, прийомні батьки та батьки-вихователі відволіклися від буденного життя та щоденних побутових справ. Із гарним настроєм та позитивними емоціями вони поверталися додому, щоб дарувати любов та турботу своїм дітям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.