Запуск космічного корабля «Союз-35»

9.04.1980 р. з космодрому «Байконур» здійснений запуск космічного корабля «Союз-35» на якому вперше в космос разом з Валерієм Рюмином полетів наш земляк підполковник Леонід Іванович Попов.

ТАРС повідомляло: «В соответствии с программой исследования космического пространства 9 апреля 1980 года в 16 часов 38 минут московского времени в Советском Союзе осуществлен запуск космического корабля «Союз-35». Космический корабль пилотирует экипаж в составе командира корабля подполковника Попова Леонида Ивановича и бортинженера Героя Советского Союза Рюмина Валерия Викторовича…».

Під час свого перебування на орбітальній станції «Салют-6» Л. Попов і В. Рюмін зробили тисячі знімків земної поверхні, демонтували і замінили новими ряд приборів, доставлених на орбіту вантажними кораблями «Прогрес», відрегулювали і настроїли наукову апаратуру. Політ Л. Попова і В. Рюміна тривав 185 діб, за цей час з орбітальним комплексом «Салют-6» – «Союз-35» зістикувалися три вантажних космічних корабля «Прогрес», космічний кораблі «Союз -Т-2», три космічних корабля «Союз» з міжнародними екіпажами на борту. За цей час було здійснено великий обсяг науково-технічних і медико-біологічних досліджень і експериментів.

11 жовтня 1980 року космонавти Л. Попов і В. Рюмін повернулися на Землю. Спусковий апарат космічного корабля «Союз-37» приземлився біля міста Джезказгана. За здійснення тривалого польоту і проявлені при цьому мужність і героїзм Л.Попову присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота зірка».

Календар знаменних і пам’ятних дат м.Олександрія на сайті бібліотеки: https://www.cblib.alexandriya.com/kalendar-mista

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.