Єдина родина в центрі України

Кожен народ цікавий по-своєму, як і кожна людина. Кожен із нас окремо – особистість, а разом ми – дружний хоровод народів, посмішок, пісень, танців.

Поруч з нами на Олександрійщині проживає багато євреїв, угорців, росіян, німців, казахів, татар та людей інших національностей, і це ніскілечки не заважає нам мирно жити. Та ми не зможемо зрозуміти одне одного без знань про нашу національну культуру та традиції.

Свята – чудовий привід, аби зібратися разом та поспілкуватися, дізнатися один про одного, а, значить, стати ріднішими. Вони єднають серця і налаштовують їх на ритм гармонії і любові. Щоб краще пізнати один-одного, в рамках проекту «ДоброДій», який підтримано Міжнародною організацією з міграції та фінансується Європейським Союзом,було вирішено організувати та провести фестиваль національних культур «Єдина родина в серці України», адже в наші дні дуже важливе взаєморозуміння між людьми та увага до національної культури кожного народу.

Програма фестивалю була насиченою. Учасники познайомилися з українською, єврейською, німецькою, ромською, російською, білоруською, угорською та іншими культурами та традиціями.

Феєричні, неймовірно чаруючі танцювальні композиції у виконанні хореографічного колективу «Калейдоскоп», надзвичайно чуттєві та душевні виступи наймолодших учасників фестивалю, вихованців ДНЗ №28 викликали хвилю бурхливих оплесків. Неперевершені виступи «Українських вечорниць», хорового колективу Палацу культури «Світлопільський», зачаровували своєю пісенною красою. Самобутня угорська музика, з ледь помітним східним відтінком, і пристрасних циганських мотивів у виконанні Артура Чорного, була неперевершеною, а розмаїття пісенної культури у виконанні молодого покоління зачаровувало ніби розкішний вінок із рути і барвінку.

Багато цікавого ми дізналися про побут, культуру, традиції тих національностей, які вже десятиліття проживають на території нашої області пліч-о-пліч з нами.

Так, всі ми різні, але, одночасно, всі ми чимось схожі. Чим саме? Тим, що проживаємо на Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.