Як добре на світі без війни!

День Перемоги! Його урочистим салютам не змовкнути у віках, його сльозам радості не забутися ніколи. Адже цей травневий день 1945 року увійшов в історію людства як свято Миру, свято визволення планети від фашизму.

Напередодні свят, які ми відзначаємо 8 та 9 травня, семикласники НВК “ЗНЗ I-III ступенів № 9-спеціалізована школа” взяли участь у літературно-патріотичному ранку «Як добре на світі без війни!».

6 травня працівники ЦМБД ім. Ю.Гагаріна радо зустрічали шановну гостю – учасницю війни, визволителя Олександрії Лідію Марківну Томіліну.

Діти ознайомилися з історичними подіями, пов’язаними з Другою Світовою війною: коли і як вона розпочалася, хто був запеклим ворогом, а хто захищав нашу Батьківщину.

На прикладі життя і подвигу Почесного громадянина міста Олександрії – Лідії Томіліної, діти долучилися до подій історії 1941-1945 років. Своїми спогадами про сурові дні війни і про бої за Кіровоградщину, про фронтові дороги, перше поранення і друзів-однополчан поділилася Лідія Марківна. Затамувавши подих, діти слухали розповідь почесного гостя. Було безліч запитань від молоді: де і як зустріла війну, у скільки років пішла на фронт, за що отримала першу нагороду – медаль чи орден, як склалася доля після війни?

Вшанувавши пам’ять загиблих і померлих воїнів-визволителів хвилиною мовчання, присутні учні дійшли висновку, що з роками не забуваються гіркі уроки війни. Тому ми повинні зробити все, щоб більше ніколи на нашій планеті не було війни і завжди було чисте і мирне небо!

Захід супроводжували виступ вихованців вокального гуртка «Магічна музика» БДЮТ (кер. Джулай О.П.), відеопрезентація «І живуть у пам’яті народу ті, що не вернулися з війни», презентація книжкової викладки «Подвиг Ваш безсмертний» і виставки дитячого малюнку «Намалюй травень, намалюй Перемогу» та відеоролики з піснями, присвяченими Великій Перемозі.

З нагоди свята діти привітали Томіліну Л.М. та побажали міцного здоров’я, довголіття, а вона їм – успіхів у навчанні та відкрила секрет виживання в цьому світі: “Коли зігріваєш серце інших, тоді і ти зігрієшся. Коли підтримуєш, укріплюєш і надихаєш інших, тоді і ти отримаєш підтримку, укріплення і натхнення в своєму житті”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.