Вивчай права, не забувай про обов’язки

Дитинство – найважливіший і неповторний період у становленні особистості.

Будь-яка людина, починаючи з самих юних років, стикається з ситуаціями, коли необхідно знати свої права і обов’язки. Чомусь дуже багато думають, що права людини – це щось само собою зрозуміле, те про що знає мало не кожне немовля. Те, в чому абсолютно не потрібно розбиратися – адже все зрозуміло! Та це не так. Про права дітей, їх обов’язки та про встановлені правила, як норми суспільного життя варто говорити та нагадувати постійно.

В межах право-просвітницького проекту «Я маю право», спільно з фахівцем центру БВПД А.О. Лунга-Лягуша, працівники бібліотеки-філії №10 організували та провели правовий інформ-реліз «Вивчай права, не забувай про обов’язки» для учнів 4-Б класу ЗНЗ №10, який складався з різноманітних ігор та завдань.

Всі ми з вами добре знаємо, що все нове або почуте раніше, краще засвоюється та запам’ятовується через гру. Тож, весь захід проходив в ігровій формі. Гра «Впіймай право за хвіст» допомогла учням розпізнати низку справжніх та вигаданих прав. Анна Олексіївна спільно з дітьми пригадали як себе поводити в школі, яких прав та обов’язків потрібно дотримуватися, переглянули цікаве навчальне відео «Права дітей», з’ясували куди потрібно звертатися в разі порушення їх прав. Після цього вони заповнили «Карту прав дитини», де повинні були самі зазначити куди їм звертатися за захистом своїх прав та надати свої коментарі.

Розібратися з правилами, як нормами суспільного життя, допомогла гра «Стежина правил» яка вела до школи. І звичайно не оминули увагою обов’язки. Всі разом, дружно пригадали головний обов’язок кожної дитини. За допомогою гри «Негативні наслідки», пригадали казкових героїв які не виконували свої обов’язки і що з ними трапилося.

Наприкінці заходу, ведучі нагадали дітлахам про те, що їх права не повинні порушувати права інших. Незнання закону не звільняє їх від відповідальності за їхні вчинки, дії або бездіяльність.

Захід пройшов весело, цікаво та яскраво. Приємно, що під час заходу діти отримали позитивні емоції та гарний настрій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.