1

Видатний актор та режисер

Чергову зустріч з членами ГО «Віра» працівники центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна присвятили творчості видатного актора та режисера Гната Петровича Юри, 130 років від дня народження якого відзначалося 8 січня 2018 року.

Бібліотекарі розповіли про творчий шлях майстра, тісно пов’язаний із становленням українського театру, театральним життям нашого міста, в якому на початку 20 століття відбував військову службу Гнат Юра, про Театр імені Івана Франка, який протягом сорока років від часу його заснування очолював наш видатний земляк.

Присутні дізналися, що на формування акторського таланту Гната Юри вплинули традиції українського театру, зокрема творчість таких корифеїв, як М. Кропивницького, П. Саксаганського, М. Садовського, М. Заньковецької.

Підготовлені відеоматеріали розповіли про видатних майстрів сцени – Амвросія Бучму, Юрія Шумського, Наталію Ужвій, Миколу Яковченко – цілу плеяду талановитих акторів і звісно ж, неперевершеного Гната Юру, імена яких назавжди залишились у духовному житті людей.

Учасники заходу згадали найкращі вистави Франківців, які дарували глядачам: «Свіччине весілля» І. Кочерги, «Украдене щастя» І. Франка, «Безталанну» І. Карпенка-Карого, «В степах України» О. Корнійчука, «Дон Карлос» Ф. Шіллера, фільм-виставу «Мартин Боруля» з Гнатом Юрою в головній ролі. Ця комічна печаль не старіє. Можна лише уявити, яким артистом він був для сучасників. За участю майстра на сцені театру завжди відбувалося справжнє дійство.

Присутні переглянули уривки з фільмів, в яких знімався Гнат Юра на Київській кіностудії художніх фільмів ім. О.П. Довженка та Київській студії науково-популярних фільмів, отримавши насолоду від його неповторної гри у кінофільмах «Прометей», «Кармелюк», «Тарас Шевченко», «Чисте небо».

Також бібліотекарі розповіли про книги, автором яких є Гнат Юра. Серед них: «20 років» (1940), «Життя і сцена» (1962), «Режисер у театрі» (1962), «Моє життя» (1987).

Неповторні, яскраві образи, які створив талановитий актор та його оригінальні режисерські постановки, без перебільшення, увійшли до вагомих здобутків українського театру. Тож пам’ять про славетного українця назавжди залишилась у людських серцях, в історії нашої культури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.