Все пам’ятає батьківська земля: і грім гармат, і визволення день

Напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ю. Гагаріна відбувся незвичайний захід

свято у форматі зустрічі та діалогу декількох поколінь під назвою «Все пам’ятає батьківська земля: і грім гармат, і визволення день».

До бібліотеки були запрошені почесні люди нашого міста – ветерани Другої світової війни, визволителі міста та України від гітлерівського панування: Шевченко Ілля Антонович, Томіліна Лідія Марківна та Раєнко Марія Михайлівна, а також учні 6-7 класів Олександрійського колегіуму, їх вчителі, батьки.

Свідчення, спогади учасників тієї великої війни – єдине можливе джерело зрозуміти силу людей, які протидіяли нацистській навалі і перемогли.

Бібліотекарі використали чудову можливість – передати найцінніше – пам’ять поколінь – через власні спогади сивочолих ветеранів та їх свідчення продовжити нитку живої історії з рук в руки. Це спільний обов’язок для обох сторін: старші – повинні зберегти і передати правдиві свідчення про минуле, часто трагічні і наболілі, а молодь – прийняти, вивчити, пізнати…

Один день війни… Чого він коштував? Про це знає тільки той, хто пережив його, хто переживає його знову і знову все своє життя. Як пережили ці страшні роки жителі нашого міста? Що відчували діти, котрі вмить стали дорослими? Чи так само яскраво, як сьогодні, усміхалося сонце в окупованому нацистами рідному місті? Про це та багато іншого почули сучасні діти, спілкуючись з учасниками війни.

Звучали вірші, демонструвалися кадри відеохроніки, читачі та бібліотечні працівники стали акторами хвилюючої театралізованої сценки «Фронтові листи».

По-особливому посвітлішало у залі, коли на сцену вийшли маленькі, але дуже талановиті виконавці вокального гурту «Криниченька» під керівництвом Наталії Паніної та подарували усім присутнім пісню «Катюша» та «Вітаєм».

А пісні «Бузок», «Степом», «Тишина», «Кременчуцька – Олександрійська» у виконанні хору «Мелодія життя» міської ради ветеранів викликали душевні хвилювання та щирі сльози навіть у представників юного покоління, яке було присутнім під час свята.

Увага і чуйність – це те найменше, що ми можемо і повинні робити для учасників Другої світової війни. Тож, віддаючи данину глибокої поваги і вдячності колишнім фронтовикам, школярі колегіуму пригостили ветеранів солодощами, поздоровили з Днем перемоги та побажали міцного здоров’я, довголіття, поваги і шани.

Тож передача пам’яті поколінь відбулася, нитка живої історії, як нитка Аріадни, зможе вказати кожному присутньому під час цього заходу його дорогу. Дорогу Мужності, Правди, Любові й Знання. Про себе, свій рід, свою країну. А це найважливіше для кожної свідомої молодої людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.