Вітаємо тебе, Кіровоградщино!

Батьківщина для кожного з нас бере початок від тепла рідної домівки, тихої материнської пісні, чистої рідної мови.

І де б ми не перебували, куди б не пролягли наші життєві дороги, ми завжди, хоча б у думках, повертаємось до рідних місць.

В рамках відзначення 80-ї річниці Кіровоградської області в Центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна, 29 січня, пройшов День краєзнавства «Вітаємо тебе, Кіровоградщино!», основною метою якого стала популяризація краєзнавчої літератури, поглиблення знань з історії та культури рідного краю.

Для бібліотекарів Олександрійської міської ЦБС було проведено практикум, на якому всі присутні мали змогу познайомитися з сектором краєзнавчої роботи та на практиці побачити хід сканування краєзнавчих періодичних видань, які зберігаються в бібліотеці з 1950 року. Адже переведення фонду цих документів у цифрову форму – найперспективніший напрям їх збереження.

Протягом січня місяця в Центральній міській бібліотеці було проведено ряд заходів: година пам’яті «Вічний слід Учителя на землі» (В.О.Сухомлинський), літературний акорд «У промені творчості над Кіровоградщиною», експрес-огляд «У новий рік – з новою книгою» та оформлено інформаційний куточок «Кіровоградщині – 80», виставку-вернісаж «Мистецькі шедеври Кіровоградщини», книжково-ілюстровані виставки «Земляки відомі і невідомі», «З пензлем по рідному краю».

В Арт-холі бібліотеки відбулося відкриття виставки «Мистецькі шедеври Кіровоградщини», де представлені роботи художників Олександрії, Знам’янки, Жовтих Вод (І.Кваші, А. Душиної, К. Судакової, Е. Кокошнікової, В. Середи, О. Охапкіна, С. Ніколенка, В. Кісільова, Я. Милосердного, В. Соколова та інших).

Наша область дуже талановита людьми нашого рідного міста. І тому, бібліотекарі запросили на зустріч місцевих поетес Людмилу Левченко і Лілію Маруфі, які познайомили присутніх з своєю творчістю та декламували власні вірші, а талановита художниця Катерина Судакова вразила своїм талантом створювати картини з рельєфної ліпки.

Патріотичний майстер-клас з виготовлення вітальної листівки-вишиванки «Я люблю Кіровоградщину», запам’ятався особливою технікою виконання в стилі скрап-букінгу – поєднання з елементами оригамі та квілінгу. Кожен з учасників заходу підійшов до виготовлення вітальної листівки творчо і креативно.

День краєзнавства, який пройшов в бібліотеці, довів, що краєзнавча робота не є марною, вона потрібна і затребувана користувачами і не залишає нікого байдужими, а навпаки спонукає до вивчення рідного краю, адже вичерпна краєзнавча інформація живить не лише мозок, але й душу, сприяє духовному відродженню народу України, подоланню економічної, політичної, культурної кризи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.