Від папірусу до електронної книги

19 березня, в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання, до бібліотеки філії №10 завітали учні 4-А класу ЗНЗ№10 на медіа кліп-огляд «Від папірусу до електронної книги».

Бібліотекарі використовуючи слайд-презентацію та відеосюжети, повели їх різними періодами історії книги. Присутні побували в печері Ласко (Франція), де знайдено найвідоміші зразки наскельних малюнків, а також на Запоріжчині в Національному історико-археологічному заповіднику «Кам’яна Могила», де можна побачити унікальні стародавні зображення – петрогліфи.

Надзвичайно цікавим виявилося письмо вампум, використовуване північноамериканським плем’ям ірокезів. Вампум – це стрічка (або пасок з ниток), на яку нанизувалися різні за формою, розміром та кольором морські мушлі (черепашки).

Віртуально побувавши у 3-тьому тисячолітті до нашої ери серед вавилонян та ассирійців, учасники заходу дізналися, що древні виготовляли перші книги із м’якої глини. Перемістившись у Стародавній Єгипет, мандрівники ознайомились із процесом виготовлення папірусу з трав’янистої багаторічної болотяної рослини – осоки папірусної.

Також дітлахи побували у місті Пергам, де книги почали писати на листах пергаменту, та у Стародавньому Китаї. Далекі східні сусіди спочатку писали тушшю на тонких бамбукових пластинках, і лише згодом – на папері, який винайшли саме в Китаї, приблизно у 105 році нашої ери.

І, звичайно, подорожуючі не могли не відвідати давню Київську Русь, де побачили написи наших пращурів на бересті.

Подорож завершилася сучасністю – XXI століття, ознаками якого в історії книгодруку стали поява книг на непаперових носіях інформації та створення нових форм бібліотек – медіатек.

Юні відвідувачі бібліотеки з інтересом переглянули медіа кліп-огляд та дізналися багато нового та цікавого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.