Від історичної злуки до омріяної злагоди

«Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість.

Людина, яка не знає минулого – як перекотиполе, куди вітер подме, туди воно й котиться. Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле.

22 січня Україна відзначає знаменну дату в історії становлення української державності – День Соборності України. З цієї нагоди в бібліотеці–філії №5 відбулася година державності «Від історичної злуки до омріяної злагоди», на яку завітали учні олександрійського професійного ліцею. Метою заходу було поглибити знання підростаючого покоління про історію виникнення свята Соборності України, викликати патріотичні почуття та повагу до рідної країни.

Бібліотекар провела присутніх сторінками історії свята Соборності, а вікторина «Твої найперші символи» викликала інтерес у підлітків до вивчення державної та народної символіки.

А також, присутні ознайомилися з патріотичною книжковою виставкою «На шляху до соборної України», організованою працівниками бібліотеки для шанувальників історії України.

Виставка складається з трьох розділів. «Історичний урок єднання» – перший розділ виставки, в якому представлена література, що висвітлює найважливіші події в історії України – передумови й причини об’єднавчого процесу, тернистий шлях України до соборності, ідеї побудови української, самостійної, соборної Держави.

Другий розділ «Досягнення України та її народу» знайомить з літературою, яка розповідає про досягнення українського народу, про здобуті ордени доблесних воїнів, про мужній дух українського народу.

Література, що експонується у третьому розділі «Ідейні провідники Української соборності» знайомить читачів з діячами, які боролись за об’єднання всіх демократичних сил словом і багнетом, намагаючись відродити незалежну, соборну, українську державу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.