В кожній хаті в Україні, блини печуть нині…

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік.

Працівники бібліотеки-філії №10 довго думали, а яким чином зустріти масляну… ну так, щоб не як усі. Думали…думали… і придумали. А чому б не влаштувати колоритний майстер-клас з приготуванням млинців, з цікавими розповідями про походження Масниці, коли її святкують, традиційними стравами… і звичайно ж забавами, адже це набагато цікавіше.

Вирішили – зробили! Учасниками майстер-класу, який провела Любов Слободянюк, стали учні 4-Б класу ЗНЗ №10. Діти мали змогу не лише побачити, як правильно готувати млинці, а й самим взяти безпосередню участь в приготуванні. На сьогоднішньому майстер-класі ми вирішили приготувати класичні млинці на молоці. Оскільки бажаючих було багато, дітей поділили на три групки, і кожна група відповідала за той чи інший процес. Хто збивав яйця з цукром та сіллю, хто добавляв молоко, а кому випав найвідповідальніший момент все це з’єднати з мукою і довести до однорідної маси потрібної консистенції, а головне щоб не було «комочків». Протягом заходу дітлахи дізналися, які бувають млинці, з чого їх можна приготувати, які можна використовувати начинки. Всі попрацювали на славу.

Далі за справу взявся професіонал, кухар їдальні, яка люб’язно погодилася насмажити нам млинців, а діти мали змогу скуштувати їх просто «з пилу, з жару» та ще й приготовленими власноруч.

Велика подяка батькам, які мали змогу прийти до нас на майстер-клас і допомогли приготувати купу млинців, якими смакували всі присутні. І звичайно ж, яке свято без забав та ігор, які супроводжували весь масляний тиждень. Було цікаво, весело, сподобалось всім присутнім.

Масляничні звичаї своїх предків ми успадкували. Тепер залишилося їх зберегти і передати своїм дітям, онукам та правнукам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.