«Українська мова без меж»: вступне заняття до курсу

Як так склалося, що спілкуватися в Україні XXI століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому ці громадяни відчувають відторгнення та супротив?

Якщо насправді мова не має значення, то чому протягом багатьох століть кожен із загарбників українських земель намагався, в першу чергу, ліквідувати українську мову, вдаючись до різних методів? На це та інші питання шукали відповіді автори документального фільму «Соловей співає».

Слухачі курсу «Українська мова без меж» під час вступного заняття курсу переглянули й обговорили цей фільм, який є новаторським та монументальним дослідженням проблеми мовного питання в Україні. Автори фільму вперше в історії української документальної журналістики аналізують українську мовну ситуацію через призму досвідів інших країн, зокрема Білорусі та Ізраїлю.

Фільм «Соловей співає» варто переглянути кожному українцеві, кожному, кому не байдуже майбутнє нашої держави. Його творці занурюються вглиб історії та досліджують, об’єктивно руйнують міфи, які століттями насаджувалися як єдина істина щодо меж, сфер, носіїв української («Какая разница, на каком языке», «Мова не на часі», «Українською спілкувались лише в селах», «Української ніколи не було в Києві» тощо).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.