Толерантність у сучасному світі

Якість будь-якого суспільства залежить від здатності людей співіснувати одне з одним, від того, чи сприймають вони одне одного, чи поважають і підтримують, чи навчаються одне від одного, чи об’єднують свої зусилля в ім’я загального добра, для постійного поліпшення свого матеріального й духовного життя.

Не секрет, що в молодіжних колективах не завжди легко вдається встановити культуру миру. Це неможливо без дієвого виховання, заснованого на принципах толерантності.

Цього разу до бібліотеки-філії №4 завітала чоловіча частина старшокласників ЗНЗ №16, щоб стати учасниками кола дружнього спілкування «Толерантність у сучасному світі».

«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші. Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної терпимості», – цей вислів Г. Гвіччардіні – італійського історика, філософа-гуманіста – став епіграфом заходу, який відбувався у вигляді дискусії та супроводжувався сюжетно-рольовими завданнями по проблемних питаннях. Було проведено ряд вправ: «Асоціативний ряд», «Як проявляти толерантність», «Чарівна крамниця», «Дерево толерантності». Юнаки обговорювали толерантність не тільки релігійну, расову, етнічну, до інвалідів та інших соціальних груп, але й у відносинах з однокласниками, вчителями, батьками, старшими та молодшими, особами іншої статі.

Молодь осягала найважливішу з усіх наук – уміння жити разом, що означає, виховуючи толерантність, розуміння іншого й відчуття взаємозалежності, бути готовими до врегулювання конфліктів в умовах поваги цінностей іншої людини, взаєморозуміння, миру, знати й цінувати інші культури, осягати значення свободи поглядів, вміти володіти культурою спілкування навіть у тих ситуаціях, коли виникають принципові розходження, бути зацікавленими у спільному пошуку найприйнятнішого розв’язання життєвих проблем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.