1

Свято козацьких традицій

Українське козацтво надзвичайно цікаве явище в історії як країни, так і світу. Козаки дивували та захоплювали, надихали митців та письменників на створення шедеврів, берегли рідну культуру та звичаї.

До Дня Українського козацтва працівники Центральної міської бібліотеки для дітей підготували для учнів 7-Б класу ОНВК (класний керівник Московчук В.В.) свято козацьких традицій «Щоб козацька слава повік не пропала». Діти активно ділилися знаннями щодо історії пращурів-козаків: де жили, на чому їздили, як воювали. Добре впоралися з питаннями вікторини «Стежками козацької слави». Учні пригадали відомих козацьких полководців та отаманів: Богдана Хмельницького, Івана Сірка, Петра Дорошенка, Пилипа Орлика, Івана Мазепу та багато інших славетних постатей, які примножували славу України.

Козаки були веселими відчайдухами, загартованими в боях сміливцями, котрі нічого не боялися. В такому товаристві цінували не тільки силу й міць, а й жарти і розваги. Гумор допомагав українцям витримати, не зламатися. Він засвідчував ознаки життєздатності, здорової моралі народу, який у найскрутніші моменти не впадав у відчай, а мав силу сміятися. Тож на свято завітали відомі українські жартівниці – дотепні баба Параска та баба Палажка.

Не обійшлося на святі і без козацьких змагань. Учні розділилися на дві команди та весело долали перешкоди: бігали з м’ячем, пролазили через тунелі, стрибали на конях, будували фортецю, тощо. На згадку семикласники фотографувалися з літературними героями.

Захід відбувся в рамках проекту «Платформа 3D: добра, довіри, досвіду», що впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ) за фінансування ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.