Сторінками Соборності

Україна! Скільки глибини у цьому слові… Це золото безмежних полів, бездонна синь зачарованих небес.

Складною і бурхливою була доля України. У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель.

Щороку 22 січня, в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, український народ із вдячністю згадує тих героїв, які намагалися відродити незалежну соборну українську державу.

У розмаї жовто – синіх знамен 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

24 січня, учні 7-го, 8-го та 9-го класів ЗНЗ №7 вирушили в історичну мандрівку «Сторінками свята Соборності», яку підготували бібліотекар бібліотеки-філії № 3 разом з бібліотекарем школи Данилко С. П.. Була акцентована увага на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 початку 1919 рр. охопив майже всю Україну та його лідерах.

Також учні переглянули презентацію «Соборна незалежна Україна» та відеоматеріал «Акт Злуки УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.