1

Сповідь раба

Торгівля людьми – одна з актуальних проблем не лише України, а й всього світу.

З метою об`єднання зусиль щодо попередження торгівлі людьми та привернення уваги громадськості в 2007р. Європейський Парламент затвердив 18 жовтня як Європейський день боротьби з торгівлею людьми. В Україні, в цей день проводяться інформаційні кампанії спрямовані на усвідомлення дітьми та молоддю знань про те, що найвищою цінністю будь-якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека.

З цієї нагоди, працівниками бібліотеки-філії №10 було проведено відео-урок «Сповідь раба» за участю фахівця Олександрійського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Лунги А.О. Учасниками заходу стали учні 8-А класу ЗНЗ №10.

Захід проводився з метою підвищення рівня поінформованості учнів про причини торгівлі людьми та про те, яким чином убезпечити себе від потрапляння до тенет торгівців людьми, що є важливим в попередженні поширенні цього явища та в рамках право-просвітницького проекту «Я Маю Право!».

Учні переглянули відео «Життя на продаж», ознайомились із формами трудової експлуатації, правилами офіційного пошуку роботи,були поінформовані про організації та установи, куди можна звернутися, потрапивши у сучасне рабство.

Підлітків ознайомили з правилами безпечного виїзду за кордон, адже за останні роки сотні тисяч українок та українців виїхали на роботу в різні країни. Причини трудової міграції є досить різними, але одна з основних – бажання отримати гідну роботу та гідну заробітну платню. Проте досить часто за обіцяними примарними гонорарами може таїтись найбільша небезпека – стати жертвою торгівлі людьми.

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації! Тому лише об’єднавши зусилля, ми зможемо подолати проблему торгівлі людьми у суспільстві!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.