Співучі матусі, танцюючі татусі

18 травня в актовій залі Олександрійської центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна свято сімейних традицій «Співучі матусі, танцюючі татусі».

Лише у нас на Україні

Всі люди щирі і гостинні!

Вода джерельна з небом синім

Лише у нас на Україні!

Цією піснею, надзвичайно переповненою позитивною українською енергетикою, у виконанні чарівної, талановитої Пріхно Світлани (завідувача бібліотеки для юнацтва), розпочалося в актовій залі Олександрійської центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна свято сімейних традицій «Співучі матусі, танцюючі татусі».

І дійсно, лише у нас на Україні одні люди дарують іншим таке душевно тепле свято, зіткане з добра і щирості, ніжності і зворушливості. Та і як же може бути по-іншому, коли в одній залі зібралися цілі родини – дітки з татами, мамами, бабусями та дідусями?! А де тато і мама, де братики і сестрички – там завжди весело, сонячно і затишно.

З самого початку усі присутні у великій бібліотечній залі зрозуміли – на них чекає багато сюрпризів, веселощів, ігор, пісень та танців. Особливо, коли з’явився офіціант (бібліотекар Андрусенко Т.) і повідомив креативне меню свята сімейних традицій: «Салат з традицій та звичаїв», гаряче «Презентація традицій своєї сім’ї», гарнір «Усмішка» та «Веселі галушки», закуску «Творче асорті», десерт «Калейдоскоп ідей».

А далі усіх захопив дуже динамічний розвиток подій свята: презентації традицій унікальних родин, які проживають у нашому місті, театралізовані сценки, ігри, танці, пісні і дуже багато справжнього українського гумору.

Кожна родина – учасниця свята – мала чим здивувати публіку.

Сім’я Король Віталика зірвала бурхливі аплодисменти з перших хвилин презентації. Адже мама, Тетяна Сергіївна – кандидат у майстри спорту України по бігу, багаторазовий призер та переможець різноманітних марафонів і навіть єдина жінка-марафонець в Кіровоградській області. Та й сам Віталик не відстає від спортивної матусі: він є багаторазовим переможцем та призером щорічних змагань з кіокушинкай карате. А скільки він має нагород! Вони ледве помістилися на виставці. Цим, дійсно варто пишатися. Спортивні традиції цієї родини будуть передаватися з покоління в покоління, наполегливі тренування дають свої результати.

Сім’я Тарасика Коваленка вразила своїми талантами до декоративно-прикладного мистецтва. Бабусі Вірі Іванівні, вчителю з трудового навчання, вдалося привити онукам, особливо Тарасу, наполегливість, працелюбність, вміння вправно орудувати лобзиком, виготовляючи дуже гарні вироби з деревини.

Родину Войтенків презентувала донечка Єлизавета та синочок Захарко. Вони разом з талановитою мамою склали чудовий вірш, в якому було стільки доброти, любові до членів своєї родини, стільки ніжності і тепла, що присутнім наочі наверталися сльози. У цій сім’ї полюбляють співати українських пісень та захоплюються виготовленням прикрас к техніці канзаші. Войтенки прийшли не з пустими руками – вони подарували бібліотеці гарну квітку маку, виготовлену власноруч, – символ добробуту та спокою, а також яскравий букет півоній, які ростуть у власному саду.

А всім гостям мама Вікторія подарувала красиву пісню «Я бажаю», здивувавши кожного майстерністю виконання.

І знову – на сцені нова родина і нове здивування для всіх! Сундуков Давид, його мама Катерина (викладач вокалу та хорового співу) та бабуся Ольга Володимирівна приготували свої сюрпризи. Давид виконав на фортепіано бадьору та оптимістичну мелодію «Будь розумним!», а мама та бабуся продемонстрували міні-театралізацію української пісні «Ой, під вишнею…».

Дуже приємно було бачити у залі родину Картавцевої Владислави – маму Ганну з малесеньким братиком на руках, які живуть у нашому місті 3 роки, вони – переселенці з Донбасу, але вже встигли всім серцем полюбити нашу квітучу Олександрію. Серед традицій цієї родини – туристичні походи до лісу за грибами, сімейні вечори з млинцями, які дуже гарно готує сама Владислава і пригощає ними членів сім’ї та гостей, та розповідання цікавих історій за чаєм.

Аж ось на сцену вийшли чоловіки: синочки та їх татусі, які змагалися між собою, хто кого перетанцює під керівництвом харизматичного хореографа (бібліотекар Бовгиря Л.). Як же весело було у залі! Татусі так захопилися, що їх важко було зупинити, хоча мелодії швидко змінювали одна одну, і потрібно було швидко перестроїтися з ламбади на лезгінку, з народного танцю на дискотечний.

Та й це ще не всі веселощі! Раптом до зали забігла ворожка (бібліотекар Щекотова О.) і почала гадати по руці татам, матусям та їх діткам. Звичайно, прогнози її були напрочуд оптимістичними, і дуже хочеться, щоб усе найкраще збулося у наших родинах.

Захід відбувався в рамках проекту «ДоброДій», який підтримано Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та фінансується Європейським Союзом.

Кожна родина отримала подарунки: смачного калача, настільну гру «Поясни слово», фоторамку та набір для гравіювання.

А наостанок усі отримали рецепт на випікання калача для солодкого життя від офіціанта, де потрібно додати лише «два грами розуміння, і ясного усміху щире проміння, і ще повну склянку без вагань доброзичливих дати бажань». Ось такий він – рецепт щасливого сімейного життя.

І якщо дім завжди буде переповнений затишком і теплом сімейних традицій, то в ньому навіки поселяться мир, злагода та щастя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.