Спас іде, літо за собою веде

Серпень – час трьох свят: Медовий Спас, Яблучний Спас і Горіховий Спас. З кожним святом Спаса пов’язана певна релігійна подія. А за народними традиціями у кожного з них теж є безліч особливостей.

16го, серпня, напередодні святкування Другого Спаса, відвідувачів центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна чекала етно-година «Спас іде, літо за собою веде».

Працівники відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів тепло привітали маленьких читачів та розповіли історію святкування трьох Спасів.

У розповідь бібліотекарів впліталися легенди та уривки з художніх творів про традиції, обряди та прикмети, пов’язані з цим святом.

У народних казках багато сюжетів пов’язано із яблунею та яблуками. Саме тому під час святкового заходу не забули згадати і про книги, сюжети яких пов’язані із чарівним, наливним, золотим та медовим яблуком. Маленькі читайлики ще раз перегорнули сторінки чарівних казок: «Рум’яні яблука», «Гуси-Лебеді», «Білосніжка та семеро гномів» та прослухали поетичні твори Марії Познанської «Сонячне яблуко», Тетяни Майданович «Яблука із Дерева Життя».

А далі на дітей чекали святкові забави та веселі розваги: «Яблучна естафета», «Погодуй наосліп», «Найшвидший», «Фруктові забави». Найцікавішою для юних читачів виявилася інтелектуальна вікторина «Загадки-обманки».

Читачів та гостей бібліотеки пригощали шуликами, яблуками та грушами з домашнього саду. І, звичайно ж, медом!

Серпень багатий на свята, звичаї та традиції! То ж хай серпневі свята принесуть у кожну українську родину злагоду, добро, добробут та достаток!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.