4

Смерть за п’ять колосків із власного поля

85 років відділяє нас від тих страшних часів, коли діти вмирали на очах посивілих від горя батьків.

Цілі сім’ї помирали важко і мученицьки, оточені кордонами смерті, позбавлені їжі.

Продовжуючи традиції зв’язку поколінь та вшановуючи пам’ять про невинно загиблих в роки Голодомору, працівники бібліотеки-філії №10 спільно з учнями 7-8 класів ЗНЗ №10 запалили поминальну свічу по 9 мільйонах, а може, десяти, хіба ж то зараз порахувати їхні кісточки на 85-річну тризну по жертвах Голодомору.

Ведучі ознайомили присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї, згадали про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор».

Також, учасники години скорботи «Смерть за п’ять колосків із власного поля», переглянули відео, які висвітлили страшні сторінки історії українського народу; та довідалися, про те що, цей страшний відрізок історії знайшов відображення не лише в українській літературі, а й в українському та світовому мистецтві, переглянувши презентацію «Мотив Голодомору в українському та світовому мистецтві».

На завершення учні вшанували хвилиною мовчання всіх тих, хто невинно загинув…

Голодомори ХХ століття, що завдали людям багато горя і страждань, навічно проростуть у пам`яті народу глибоким корінням смутку. Вічно оплакуватиме свята Україна, мов біблійна Рахіль, своїх доньок і синів, які загинули у страждальних муках від голоду.

Ми прагнемо перегорнути цю жахливу сторінку історії України, але нам завжди слід про це пам’ятати, щоб не повторювати забуті помилки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.